Україна рухається політико-дипломатичним шляхом, для цього ініційовано зустріч президента держави Володимира Зеленського і президента Росії Володимира Путіна. Це дуже серйозний крок, адже дозволяє вирішити якщо не стратегічні питання протистояння, то хоча б приватні.
Про це в програмі “Погляд із Банкової” телеканалу “Дім” повідомив речник української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович, передає Цензор.НЕТ.
Він розповів, які теми для переговорів двох лідерів Офіс президента України запропонував Москві. Насамперед йдеться про безпеку в Східній Європі, зокрема про збройну агресію Російської Федерації проти України.
“Президент Зеленський вважає, що, з точки зору російського керівництва, нераціонально продовжувати збройну агресію проти України, бо це – мільярди доларів, які витрачає Росія. Загальний збиток Росії від санкцій, як зазначають російські фахівці, – до 500 млрд дол. Це тисячі життів із обох боків. Це перетворення Росії на державу-ізгоя, а Путіна – на того, кого відкрито називають вбивцею. Ми пам’ятаємо, скільки приїхало на парад на 9 Травня до росіян. Головне державне свято – один президент Таджикистану і все! Єдиний іноземний гість. Ця ізоляція Росії у всіх сенсах, перетворення її на нерукоподатний суб’єкт – це ціна, яку Росія платить за агресію проти України”, – сказав Арестович.
На його думку, президент Зеленський вважає, що це – нераціональна поведінка, яку потрібно усвідомити і виправити. А в України залишаються два великі вибори. Перший – відкрита війна з РФ під відкритими прапорами. Або утримання їх на політико-дипломатичному шляху врегулювання конфлікту, не даючи їм переходити до регіонального загострення, загострення на фронті в зоні ООС, повномасштабної війни тощо.
“На мою думку, росіяни усвідомили за спільними зусиллями Заходу та України, що військовий шлях – безперспективний. Значить, залишається політико-дипломатичний. І яким би він неефективним не був, проте це краще, ніж відкрита війна. Тому вибір президента Зеленського однозначний: ми йдемо політико-дипломатичним шляхом, для цього ініційовано зустріч лідерів Росії та України. Зазвичай після такої зустрічі вдається обміняти частину взаємно утримуваних осіб, розв’язати якісь питання гуманітарного характеру. І заради хоча б цього на них варто йти”, – додав спікер української делегації в ТКГ.
Другий напрямок, за словами Арестовича, – посилення і прокачування системи національної безпеки й оборони.
“Розуміючи, що з такими сусідами, як Російська Федерація, – це необхідна складова. Крім того, наша вага на політико-дипломатичному шляху прямопропорційна тому, наскільки наші Збройні сили та інші силові структури здатні забезпечити мирний діалог. Адже перше завдання армії – це навіть не війна, не ведення війни, а запобігання війні. Ми це дуже добре розуміємо, тому ми йдемо тим шляхом, який ми обрали”, – пояснив Олексій Арестович.
Зазначимо, що сьогодні у Маріуполі відзначили сьому річницю визволення міста від проросійських терористів. На честь операції, проведеної батальйоном “Азов” і підрозділами ЗСУ, НГУ і полком “Дніпро-1” 13 червня 2014 року, в Маріуполі відбувся великий патріотичний марш і військовий парад.
“Важливість бою не в останню чергу визначається тим результатом, якого досягнуто. А результатом була стратегічна перемога: повернення Маріуполя – індустріального центру, ключа до Приазов’я”, – сказав засновник батальйону “Азов” Андрій Білецький під час виступу на урочистому нагородженні, передає Цензор.НЕТ.
Комбат заявив, що головний парад України ще попереду: “Це парад у Донецьку, це парад у Сімферополі, можливо, це парад у Москві”.
Під час параду вулицями Маріуполя проїхала військова техніка, пройшли представники “Азова” та інших підрозділів НГУ і ЗСУ. На Театральній площі відбулося нагородження військовослужбовців.
У патріотичному марші, організованому “Штабом оборони Приазов’я”, взяли участь кілька тисяч учасників. Він став одним із найбільших проукраїнських маршів в історії Маріуполя.