Збройні сили України штурмують позиції російських окупантів поблизу Бахмута та Мелітополя незважаючи на погодні умови. Зимові опади змушують обидві сторони збільшити використання наземних атак піхоти.
Попри несприятливі погодні умови, як для російських, так і для українських збройних сил, наземні атаки продовжуються на всій території України, незважаючи на сповільнений хід через снігопади та обмежену видимість.
Військовий експерт Роман Світан розповів, що від Авдіївки до західної частини Запорізької області окупанти скоротили використання артилерії у кілька разів і безпілотників — у шість разів через погодні умови.
«Зимові умови змусять обидві сторони збільшити використання наземних атак піхоти, оскільки можливості повітряної розвідки та артилерійської корекції будуть обмежені. Сили оборони продовжують здійснювати штурмові операції на південь від Бахмута, при цьому завдають значних втрат ворожим військам і зміцнюють свої позиції на досягнутих рубежах. ЗСУ також просуваються на Мелітопольському напрямі.
Аналітики також підтвердили, українські військові продовжували наступ на заході Запорізької області та домоглися незначного поступу на південь від Роботино» – розповів експерт.
Тим часом окупанти перекидають резерви до Валуйків у необмеженій кількості. Але Україна продовжує стримувати ворога на Куп’янському напрямі, де фронт поділений рікою, яку активно використовують українські захисники.
Росія проводить масовані атаки позицій сил оборони, використовуючи авіацію, яка злітає із найближчих аеродромів. Час підльоту в окупантів скорочується за кілька десятків хвилин, що дуже погано для українських захисників.
Минулого тижня на фронт прийшла негода: дощі, сніг, температура то нижча, то вища за нуль. За ідеєю це має впливати на інтенсивність боїв. Зокрема, через те, що східні та південні чорноземи перетворюються на бруд, важкопрохідний для броньованої техніки.
Очікується, що наступальні війська РФ будуть обмежені у застосуванні бронетехніки, оскільки, застрягши на ґрунтових дорогах, вона стане зручною мішенню для українських FPV-дронів. Однак і наша логістика зіткнеться з проблемами як мінімум до стійких морозів. Наприклад, в Авдіївці, де постачання гарнізону проходить через коридор сільською місцевістю.
«Погода впливає в будь-якому випадку, незалежно від того, наступаєте ви чи знаходитесь в обороні. Погана погода вносить свої корективи. Коли холодно, вітряно і волого, воювати непросто. Але те, що я бачу зараз, погода не особливо позначилася на наших діях у Херсонській області. Можливо, не настільки активно, але загалом українські сили розвивають успіх. Також не можна сказати, що вона якось далася взнаки на росіянах під Авдіївкою», – пояснює військовий експерт Олександр Мусієнко.
На думку Олександра Коваленка, негода все-таки більше на боці окупантів. Але лише тому, що вони не зважають на кількість загиблих.
«Це заважає наступу, зростає рівень втрат, але їм начхати. Я думаю, найближчими тижнями вони наступатимуть, а ми в більшості локацій будемо в обороні. Хіба що на лівобережжі Херсонської області ініціатива ще може бути за нами», – зазначив він.
Опитані РБК-Україна погоджуються: щойно погода стабілізується, наші війська почнуть активніше атакувати. А щодо прогнозів на зиму, багато залежить від нинішніх дій на херсонських плацдармах, від того, як далеко Сили оборони зможуть просунутися.
«Мені здається, шанси розвинути успіх навіть узимку малими групами за підтримки артилерії є. Наскільки мені відомо, у планах українських сил є завдання ударів по ворогу, і як тільки буде з’являтися можливість, діяти такими групами, постійно тримати росіян у напрузі, не даючи перегрупуватися і доукомплектувати підрозділи. Я не виключав би наше просування на лівому березі взимку. Прямо зараз все вирішується безпосередньо там», – резюмував Мусієнко.