Упродовж доби у найгарячішому місті фронту Бахмут Донецької області Сили оборони України знищили 166 окупантів, ще 206 – поранені.

Про це повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі інформаційного телемарафону. За його словами, ворог і надалі ставить за мету захоплення міста Бахмут.

“За цю добу він 375 обстріляв цю ділянку фронту різними видами та калібрами артилерії ствольної, також реактивними системами залпового вогню. Відбулося вісім боєзіткнень, в яких 166 окупантів було знищено, 206 зазнали поранень. Підбито ворожий танк Т-72, бойову машину піхоти, легкий броньований тягач, безпілотний апарат “Орлан-10″ та шість польових складів з боєприпасами”, – поінформував Череватий.

Додамо:

Росіяни втрачають у Бахмуті не тільки бойовий потенціал — живу силу і техніку, а й час. Таку думку в ефірі телеканалу висловив військовий експерт Сергій Грабський.

Він назвав людські втрати армії РФ відносно критичними, оскільки російське військове командування не шкодує людей.

“Застрягши на цій локації, вже протягом понад 200 днів намагаючись її штурмувати, противник не може розвивати наступ на інших напрямках, він не може зосереджувати війська й втрачає час, який для нас відіграє дуже велику роль у плані підготовки до наступальної операції. І для противника він відіграє велику роль, тому що вони не можуть зосередитися на інших напрямках, які є для них більш пріоритетними. Таким чином, оцінювати втрати противника, знаючи, що вони ставляться до людей як до такого самого витратного матеріалу, як, припустімо, набої, досить складно. Але якщо розглядати це питання з більш такої оперативного погляду, то противник втрачає найголовніший ресурс — це час і свій бойовий потенціал”, — сказав експерт.

Він зазначив, що традиційно в російській армії немає координації та взаємодії, про що, зокрема, свідчать заяви глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.

“Тому загалом вони мають досить серйозні ресурси, не можуть організувати взаємодію та завдавати якихось зосереджених і узгоджених ударів по наших позиціях або організувати якісь більш-менш притомні комплексні бойові дії. Що стосується ось цих перепалок, ну, загалом Міністерство оборони Російської Федерації, як ви бачите, досить спокійно на це відреагувало і навіть призначило генерала Суровікіна відповідальним за взаємодію з групою “Вагнер”, що, звісно ж, не позначиться на рівні взаємодії та забезпечення “Вагнера”, — вважає Грабський.

Він зазначив, що зірвано черговий поставлений перед російською армією термін із захоплення Бахмута, і там традиційно намагаються знайти крайніх і винних у невдачах військ на полі бою.

На думку Грабського, ситуація на фронті перебуває повністю в руках українського Генерального штабу.

“Ми сподіваємося, що підготовка до проведення наступальних операцій буде закінчена і в певний час, у призначений час українські війська перейдуть до більш рішучих дій. Хоча можна сказати, що наступ загалом уже розпочався, тому що той обсяг вогневих завдань, які здійснюються по цілях противника, свідчить про методичну та послідовну підготовку вже до наступної фази наступу, а саме фізичного переміщення підрозділів територією, визволення нашої території”, — сказав експерт.