Україна напередодні ухвалила рішення про те, що переговорів з президентом Росії Владіміром Путіним і бути не може. Відповідне рішення РНБО уже затвердив президент Володимир Зеленський.
Голова Ради національної безпеки і оборони України виключив можливість переговорів з Путіним – повідомляють ЗМІ.
Воно стосується неможливості проведення переговорного процесу з Росією. У документі йдеться про те, що наша держава, якщо і сяде за один стіл перемовин, то це станеться лише за умови усунення Путіна від керування Росією.
Відповідне рішення ухвалили, щоб відреагувати на спробу Росією анексувати тимчасово захоплені території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.
Коли Україна відновить перемовини з Росією
За словами Данілова, Росія нестиме відповідальність за усі злочини. Окремим пунктом на засідання РНБО було ухвалено рішення про те, що діалогу з державою-окупанткою бути не може.
Експерт заявив, що ніяких перемовин з Путіним після того, що відбулося (мається на увазі анексія) Україна вести не буде. Крапка. З цими нелюдами нема про що говорити,
Данілов констатував, що переговорний процес може відновитись лише тоді, коли у Росії зміниться президент.
Нагадаємо, що на заяву кремлівського диктатора Володимира Путіна про анексію окупованих українських територій вже відреагувала Велика Британія.
“Я хочу звернути увагу, що в нас на засіданні Ради нацбезпеки та оборони так само відбулася, скажімо так, фінальна частка. Ми дуже довго працювали над величезним пакетом санкцій щодо Російської Федерації – до їхнього військово-промислового комплексу, фінансового комплексу, транспортно-логістичної галузі, енергетичної галузі”, – зауважив секретар РНБО.
Він додав, що такі рішення врешті прийняли. Найближчим часом їх можна буде побачити на сайті Офісу Президента.
Там дуже цікаві особи, олігархи РФ. Нам треба був час для того, щоб бездоганно зробити цю роботу. І врешті-решт сьогодні вона була фіналізована, сьогодні була закінчена,
– зазначив Данілов.
Він подякував усім співробітникам Служби безпеки України, які брали в цьому участь, Кабінету міністрів, який давав відповідні подання, і всім, хто приймав це рішення.
“Це була дуже складна кропітка робота, тому що, крім того, щоб зробити оголошення про санкції, треба відразу ввести так звані санкційні досьє”, – пояснив секретар РНБО.
Він підсумував, що санкційні досьє потрібні для того, щоб розуміти, що відбувається з кожним “клієнтом”, проти якого запровадили санкції.
За інформацією декількох співрозмовників “Економічної правди”, РНБО ухвалила рішення про санкції, які стосуються 1300 осіб. Окрім цього, вони синхронізуються з раніше запровадженими санкціями ЄС і США.
Синхронізація з західними санкціями вся, учасники референдумів, Медведчук і оточення, Янукович, Курченко, Дерипаска, Лєбєдєв, Фрідман. І всі олігархи, які йшли в пакеті синхронізації.
Також нагадаємо, що Україна подала заявку на вступ у НАТО. Рішення прийматимуть усі члени Альянсу.
Про це під час брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє 24 канал. За його словами, Альянс непохитно підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Столтенберг зазначив, що НАТО залишається рішучим у своїй допомозі та підтримці України, яка захищається від російських окупантів.
“Кожна демократична країна має право подати таку заявку (на членство в НАТО). Ми говорили неодноразово, що двері НАТО – відчинені. Ми це продемонстрували за останні роки”, – додав генсек Альянсу.
Він зауважив, що союзники по НАТО під час саміту в Мадриді заявили, що підтримують Україну у виборі свого шляху, а саме до якої структури безпеки вона хоче входити.
Рішення про членство прийматимуть всі 30 союзників. Ми прийматимемо його шляхом консенсусу. Наш фокус уваги зараз зорієнтований на негайному наданні допомоги Україні у захисті від брутальної агресії Росії,
– наголосив Столтенберг.