Про це Лубінець написав у соцмережах.
Омбудсмен заявив, що «показова м’якість і бездіяльність ООН» тільки заохочує росію діяти з дедалі більшою жорстокістю, а мільйони доларів, які щоденно використовують бюрократи ООН на захист прав людини, «не впливають на виконання покладеного на них мандата». Уже наприкінці літа 2022 року закінчується 4-річна каденція Верховної комісарки ООН з прав людини Мішель Бачелет. Омбудсмен заявив про сподівання, що наступний Верховний комісар ООН «справді буде захищати права людини, а не турбуватися про свою “нейтральність”».
«Проголошення пані Бачелет “нейтральних заяв” та створення різноманітних моніторингових місій навіть не знизило кількість жертв серед мирних жителів міст і селищ, як і створені місії не отримали доступу до Маріуполя, Оленівки чи ЗАЕС», — заявив Лубінець.
Омбудсмен також звинуватив росію в корумпуванні більшості міжнародних інституцій за гроші громадян демократичних країн.
«Це гроші за продаж енергоносіїв, які віддають на купівлю позицій і голосів в ОБСЄ, ООН чи навіть Amnesty International. Частина грошей іде на пропаганду і фейк ньюз, а ще більша частина — на зброю, щоб знищувати наші міста», — заявив Дмитро Лубінець.
Він додав, що як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини очікує рішучих реформ у світовій та європейській системах колективної безпеки та системах захисту верховенства права і прав людини.
Раніше в Міністерстві закордонних справ України зазначили, що розчаровані відсутністю чіткої позиції Офісу гуманітарної координаторки ООН в Україні щодо ракетного обстрілу російських окупантів по залізничній станції в Чаплиному. Про це пише речник МЗС України Олег Ніколенко. Напередодні гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун заявила, що була надзвичайно вражена ударами, внаслідок яких загинули та отримали поранення цивільні поблизу залізничної станції Чаплине у Дніпропетровській області.
Вона заявила, що під час війни цивільні громадяни та цивільна інфраструктура повинні бути захищені та закликала «всі сторони без винятку сумлінно дотримуватися своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом».
Водночас у заяві Браун не згадується, хто саме стоїть за ударами по Чаплиному та смертю місцевих жителів.
«Нагадаю, що міністерство оборони рф публічно зізналося в скоєнні цього воєнного злочину. Заклики високої представниці ООН до “всіх сторін” дотримуватися міжнародного гуманітарного права видаються відірваними від реальності. Прирівняння жертви до агресора є абсолютно неприйнятним», — пише Ніколенко.
У МЗС України розраховують, що структури ООН зможуть скористатися присутністю в Україні, «аби розібратися, яка саме сторона має дотримуватися своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом, бомбардуючи Чаплине та інші українські міста і села», додав він. Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет оголосила, що після закінчення терміну її повноважень наприкінці серпня піде у відставку. Цю заяву вона зробила після поїздки до Китаю у травні. Тоді посадовицю розкритикували за те, що вона не засудила переслідування уйгурів у Сіньцзяні.
Однак 71-річна Бачелет сказала, що йде на пенсію з особистих причин, а поїздка до Китаю не має нічого спільного з її рішенням. Вона заявила журналістам, що повідомила генсека ООН Антоніу Гутерреша про це за два місяці до поїздки. Правозахисники неодноразово критикували Бачелет за м’якість і вимагали оприлюднити її довгоочікуваний звіт про порушення прав людини в Китаї, який готується вже три роки.