Керівництво Збройних сил України володіє повною інформацією про перекидання ворогом озброєння і техніки на південному фронті.

Про це під час брифінгу в медіацентрі Україна-Укрінформ повідомила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, відповідаючи на питання щодо перекидання ворогом техніки та озброєння в Криму.

«Нам відомо, ми відстежуємо і контролюємо ті шляхи, які вони можуть використовувати для остаточного застосування цієї самої техніки на південному фронті. І вони свідомі того, що вогневий контроль наш якраз перекриває всі материкові шляхи, які вони можуть гіпотетично використати. Навіть якщо вони спробують розбити ці колони на маленькі групи, ми також готові до цього, і вони теж в цьому обізнані», – зазначила Гуменюк.

Коментуючи інформацію про наміри російських загарбників відступити з Мелітополя до Криму, речниця зазначила:

 «Ми бачимо і розуміємо намагання окупантів вшитися до Криму, там скомпонуватися. Ну, що ж, нам так буде легше. Згуртування військової техніки – це більш потужна мішень».

Відповідаючи на питання чи завадять партизани будівництву окупантами бетонних захисних споруд на Херсонщині та чи не варто покарати підприємства-постачальники бетонних конструкцій, Гуменюк розповіла, що рух спротиву знаходиться з нами у злагоджених діях, тому ми свідомі того, що роблять вони, а вони знають, що робимо ми.

“Потужності будь-якого підприємства (з виробництва залізобетонних конструкцій – ред.) – це багатство нашої держави, ми не нищимо інфраструктуру, ми руйнуємо плани ворога. Тому для того, щоб ворог не міг використовувати ці конструкції, ми маємо певний план, який буде реалізований найближчим часом. Але руйнувати те, що належить Україні, ми не будемо», – підкреслила вона.

Дії росіян свідчать про їхню неможливість просування суходолом. Збройні Сили України продовжують роботу зі знищення понтонних переправ на Півдні. Водночас загарбники шукають альтернативні способи переправки своєї техніки. За словами Гуменюк, їхня наполегливість продиктована наказами, які вони отримують. Окупанти хочуть утримати хоча б щось, що було заплановано.

Крім того, Гуменюк додала, що росіяни не мають шансів провести референдум на окупованих територіях.

“Бо постійно тривають повітряні тривоги на окупованій території, пов’язані з нашим вогневим контролем і наша робота артилерійських підрозділів пов’язана зі знищенням складів з боєприпасами”, – сказала Гуменюк.

За минулу добу було знищено пункти управління і райони зосередження озброєння та ворожої техніки. Але все те, що окупанти підтягнули туди, ще має певний ресурс. Хоча морально-психологічний дух їхніх підрозділів надзвичайно підірваний.

До слова, після успішної контрнаступальної операції Збройних сил України в Харківської області військова допомога Україні, ймовірно, зростатиме.

Таку думку висловив військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі проекту FREEДОМ.

“Для багатьох це стало приємною несподіванкою – швидкість і успішність контрнаступу на Харківщині. І звичайно ж, це вітають. Мені здається, що це ще й надихає ті країни, які найбільше сумнівалися в тому, яку підтримку необхідно надавати Україні. Зараз вже очевидно, що ЗСУ ефективно використовують за призначенням ті системи озброєння, які надаються”, – говорить експерт.

Мусієнко зазначив, що Україні дуже важливо зараз зосередитися і давати зрозуміти партнерам, що нам необхідно збільшення підтримки по авіації, по засобах ППО і артилерії, танкам, бронемашинам, для того, щоб підтримувати контрнаступ і деокупацію української території. 

“Все більше країн впевнені в Україні і все більше країн хочуть розділити успіх, який зараз демонструють ЗСУ на полі бою, приєднавшись в той чи інший спосіб, надавши військову летальну і не летальну допомогу, щоб засвідчити свою підтримку”, – говорить він. 

За його словами, закінчення війни в інтересах не тільки України, а й інших країн, тому вони повинні поставляти більше зброї.