Працівники ДБР проводять обшуки у Криворізькій міськраді та її виконавчому комітеті. Слідчі дії відбуваються у межах кримінального провадження щодо службової недбалості посадовців, яка призвела до втрати бюджетом майже 700 млн гривень.
Повідомляє сайт ДБР.
Слідчі бюро встановили, що станом на 1 квітня 2021 року між Криворізькою міською радою та одним з градоутворюючих підприємств укладено 82 договори оренди земельних ділянок. Через неналежне виконання своїх посадових обов’язків посадовцями міськради в інтересах бізнесу було суттєво занижено вартість орендної плати за землю. Як наслідок, підприємство не сплатило до бюджету майже 700 мільйонів грн.
Наразі слідчі ДБР вилучають відповідні договори та іншу супровідну документацію. Попередня кваліфікація: службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років. Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.
Нагадаємо, що напередодні слідчі Державного бюро розслідувань задокументували масштабну корупційну схему посадовців на митному посту «Житомир». За попередніми оцінками, державному бюджету могло бути завдано збитків на понад 10 млн гривень.
Зокрема, київська компанія-імпортер для мінімізації митних зборів і платежів під час оформлення у кілька разів занизила вартість 26 швидких з медичних обладнанням. Замість ринкової вартості в середньому 15 тис. євро ділки задекларували авто по ціні 2,5-5 тис. євро. Митники «затулили очі» на невідповідність у документації.
Через відсутність реальних покупців ділки скористались опцією зберігання нерозмитнених авто протягом 12 місяців у режимі «митний склад». Через рік, за сприяння посадовців, зловмисники імітували так званий реекспорт автівок, які насправді не залишали території митного складу. Це дозволило незаконно продовжити безкоштовний термін зберігання авто та не сплачувати митні збори.
Після викриття оборудки правоохоронці провели 8 обшуків в офісі комерційної структури, у службових приміщеннях Житомирської митниці та за місцями проживання посадовців.
Встановлюються всі особи причетні до протиправної діяльності. Вирішується питання щодо накладення арешту на автомобілі. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – СБУ.