У межах Lviv media forum журналісти слухали доповіді, дискусії, нові ідеї, «народжували» щось нове та «вбивали» щось старе. Журналістика є завжди чимось актуальним та свіжим, тому і для теми форуму вибрали актуальне.

 

Країна на порозі змін, принаймні всі цього прагнуть. Наша держава має мінятися, щоб почати розвиватись, а не зупинятись і повертатись у минуле. Основне, що стоїть перепоною на цьому шляху – корупція. І що є найгіршим – це те, що корупція в медіа.

Свій виступ Богдан Кутєпов, журналіст Громадського ТВ, у межах дискусії, розпочав з риторичних запитань до залу: кому ж належать найбільші медіа холдинги в Україні. Зал впорався на «5+».

Через постійний прихід до влади олігархічних кланів, в останні роки у медіа проникла корупція під різним соусом. Найчастіше за якимись гігантами ховається олігарх, який грає у політику. Так під час виборів до парламенту, всі спостерігали інформвійну між 1+1 та Інтером. З однієї сторони, чого погано (?), це ж конкуренція підкріплена власною зацікавленістю, це ж навпаки «веселіше». Та це має іншу сторону, з якою небезпечно грати. Коли йде така потужна війна інтересів затирається основний принцип журналістики. Так сама «журналістика», фактично, перестає існувати. Основна місія цієї професії стає просто кумедною, у результаті з’являється всього-на-всього пропаганда.

Кутєпов одразу ж почав пропонувати створити такий собі об’єднаний орган журналістів, де всі спільними зусиллями боролися б проти пропаганди «запроданців»…

Вже наступного дня відбулась інша дискусія «Медіа проти корупції: хто кого?», як актуально згодом перевів модератор форуму «Корупція проти медіа…». У результаті всі все одно погодились, що корупція ще з часів «сім’ї» живе-переховується по каналах, газетах, журналах… вичікуючи свій шанс, на збагачення через пропаганду.  

Запроданця-медіа гарно підсумував Федір Сидорчук: журналістика – частина корупції, залу сподобалось, він оцінив сказане оплесками.

Про те як з цим боротись теж було сказано немало. Але вже є позитивний факт, що про це не бояться говорити, визнавати у жартівливий манер. А це великий крок для всіх. Медіа починає мінятись, і його варто «люструвати» насамперед. ЗМІ постраждало у часи Януковича дуже сильно і сьогодні намагається оговтатись, у нього є на це всі шанси. Як казала, на одній з «панелей» Катерина Горчинська, сьогодні найкращий час для журналістики.

 

Читати: Чужі серед своїх: про те як журналісти політиками ставали – Питання переходу журналістів у політику ще на початку виборчої кампанії стояло досить гостро. Думки розділились: хтось засуджував, хтось підтримував.

 

Автор: Yavkubi