Останнім часом з'являється безліч різної інформації про плани Кремля приєднати Білорусь і створити так зване Союзну державу. Втім, поки у президента Білорусі Олександра Лукашенка виходило вміло лавірувати між Росією і Заходом, отримуючи дешеві енергоресурси від РФ.
Лукашенко намагається потурати Кремлю в питаннях «інтеграції», щоб затягнути процес. При цьому в успіх цього плану не вірять навіть в Мінську. Причина в тому, що Москві потрібна перемога, нехай хоч над Білоруссю.
У грудні обстановка загострилася. За деякою інформацією, Москва посилила тиск на Мінськ і вимагала створення Союзної держави. Перед Новим роком президенти РФ і Білорусі провели дві особисті зустрічі, а вони не мали конкретного результату. Більш того, після однієї з них Лукашенко терміново виїхав з Москви
Співголова партії Білоруська Християнська Демократія Віталій Римашевський в коментарі «апостроф» зазначив, що Москва вибрала вдалий момент для фактичної анексії його країни. Наближаються парламентські і президентські вибори. Вони хоч і не будуть демократичними, але Кремлю потрібна чергова перемога і її він бачить у приєднанні де-факто Білорусі.
Політик вказує, що Лукашенко дотримується своєї колишньої тактики – спробі «забалакати» опонентів. Для цього будуть створюватися робочі групи, проводитися консультації та інше, а крім цього, білоруський лідер стане шукати компроміси з Москвою, паралельно вибиваючи максимальні преференції.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Але Кремлю абсолютна залежність Білорусі потрібна для підтримки рейтингу Путіна. Перемогою в Москві бачать анексію. Тому Римашевський вважає, що зараз «план Лукашенко» може провалитися, Росія не упустить черговий шанс «проковтнути» Білорусь.
Сам же, Лукашенко вважає, що в Москві вже не сприймають відносини з Мінськом як братські. "Я запросив вас, щоб обговорити актуальні питання співробітництва з нашим ключовим зовнішнім партнером. Я вже не кажу" братньою державою ", тому що, як мене інформують, в Росії вже це не сприймається. Нібито прийшли нові люди, яким це поняття неприйнятно. Ну що ж, будемо партнерами ", – сказав О.Лукашенко в минулий понеділок на нараді, присвяченій співпраці з Росією.