Росія послідовно розвалювала систему нерозповсюдження та контролю над озброєннями і розмістила вдосконалений ракетний комплекс “Іскандер-М” у Криму.
Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, у Facebook.
Він зокрема зазначив, що Росія зруйнувала систему нерозповсюдження та контролю над озброєннями, коли працювала над розробкою і випробувала балістичну ракету РС-26 “Рубіж”.
У зв’язку з цим глава українського МЗС вважає, що рішення США про вихід з Договору РСМД абсолютно виправданим і обґрунтованим.
“Ми спільно з США заявили, що розробка і випробування Росією балістичної ракети РС-26 “Рубіж” на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу “Іскандер-М” суперечить Договору”, – підкреслив міністр.
“Особливе занепокоєння викликає те, що цей ракетний комплекс був зафіксований під час військових навчань на окупованій території України в АРК”, – додав він.
Міністр також зазначив, що в новій глобальній політиці з безпеки необхідно реалізувати всі можливості для захисту України.
Окрім того, міністр закордонних справ Павло Клімкін обговорив із заступником держсекретаря США з політичних питань Девідом Гейлом розвиток безпекової та оборонної співпраці задля протидії агресії РФ.
Під час зустрічі обговорено широке коло питань політичної взаємодії між Україною та США на двосторонньому рівні та в рамках міжнародних організацій, розвитку безпекової та оборонної співпраці з метою протидії агресії Росії", – йдеться у повідомленні.
Як поінформували в МЗС, Клімкін наголосив на важливості лідерства США у подальшій мобілізації та координації міжнародної підтримки України як у питаннях захисту суверенітету й територіальної цілісності, так і реалізації внутрішніх реформ в Україні.
Окремо було обговорено проблематику просування європейської та євроатлантичної інтеграції України. Американська сторона підтвердила свою незмінну підтримку європейського вибору України, запевнивши що США й надалі будуть надавати активну допомогу в справі зміцнення обороноздатності України на основі стандартів НАТО та посилення демократичних інститутів і верховенства права.