Є велика небезпечна тенденція концентрації повноважень в руках однієї маленької команди, а конкретніше – Президента України.
Про це 26 вересня, під час пресконференції у Львівському пресклубі на тему: «Ваш «Голос» у парламенті: звіт народних депутатів» заявив народний депутат, голова партії «Голос» Святослав Вакарчук.
– У роботі парламенту простежуються дві тенденції: одна спрямована на імплементування якомога більшої кількості економічних реформ. Ми бачимо, як в залі дискутують закони, а потім приймають ті, які роками не приймали. Але би мали прийматися. Ми це вітаємо! За цим шумом аплодисментів не чути і не видно іншої тенденції — узурпації чинної влади,- застеріг народний депутат.
За словами народного депутата, у Верховній Раді почали запроваджувати зміни до Конституції. Окремі з них скеровані на посилення повноважень президента, інші – на нівелюваня повноважень парламенту, на посилення силових структур.
– Наприклад, закон про прокуратуру, за яким головний прокурор тепер може керувати всім. Так само, як закон про державну службу. З одного боку він, нібито, спрощує життя борцям за краще майбутнє, які роками не могли звільнити поганих чиновників, з іншого боку розв’язує руки тим, хто просто займається кадровими чистками,- наголосив Святослав Вакарчук
Голова партії «Голос» нагадав аналогічні приклади з новітньої історії України.
– Я вже багато бачив в політиці і пам’ятаю не одного президента, який починав свою діяльність з цього: він приходив і казав: «Знаєте, нам треба змінити трошки правила, тому ,давайте, ми посилимо наші повноваження, швидко проведемо реформи, а інакше не буде на то ради. Так робили Кучма, Ющенко, робив і Янукович, і Порошенко. Ющенку і Порошенку завадили парламент і сильна опозиція, Кучму і Януковича потрібно було зупиняти майданами. Але, як показує досвід, український народ диктатури не терпить і любить свободу, навіть попри те, що хоче швидких змін,- підсумував Святослав Вакарчук.
Нагадаємо, народна депутатка від партії «Голос» Галина Васильченко на цій пресконференції заявила, що фіскалізація зміцнить економіку країни. Але спершу потрібно впорядкувати ситуацію з несплатою податків великими платниками та виведенням прибутків з-під оподаткування. Після цього – розв’язати питання з малим та середнім бізнесами, які надзвичайно чутливі до кардинальних змін.
А народний депутат Роман Лозинський повідомив, що в окремих міністерствах розпочали «полювання на відьом».