У команді президента України Володимира Зеленського незадоволені переговорним процесом міністра охорони здоров’я Максима Степанова з приводу вакцин від коронавірусу. В цей процес активно включився Офіс президента.
Про це повідомило джерело РБК-Україна, йдеться в матеріалі “Стали в чергу. Чому Україна ще не почала вакцинацію проти COVID-19”.
Співрозмовник видання повідомив, що компанії Pfizer і Moderna вісім місяців чекали якихось запитів від МОЗ.
“З AstraZeneka є інша проблема: їх представництво в Україні належить росіянам, це ускладнює переговори через політичну складову”, – сказало джерело.
Зараз ОП підключився до процесу переговорів, всім українським послам доручили вести переговори.
“Також зараз є надія, що з нами поділиться ЄС, як це зробила Румунія, поділившись препаратами з Молдовою”, – додало джерело.
Профільний заступник голови Офісу президента Юлія Соколовська підтвердила виданню, що питанням постачання вакцини в Україну займаються на різних рівнях, в тому числі і в ОП.
Такі розмови велися з президентами Франції, Литви та Португалії. До переговорного процесу також залучені віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанишина та українські посольства, додала Соколовська.
Докладними інсайдами по Міністерству охорони здоров’я і ситуацію з коронавірусом поділився “Легітимний”, який упевнений, що Віктора Ляшко можуть призначити новим міністром МОЗ замість Степанова.
“Головний санлікар Віктор Ляшко вже пройшов співбесіду в Офісі Президента і є «запасним» варіантом на пост Міністра охорони здоров’я – про це нам повідомило джерело.
Також Віктора Ляшко підтримує західне лобі (соросята і інші).
Ляшко продовжує робити політичні заяви і прокачувати кейс з вакциною, отримуючи тільки позитив, а весь негатив падає на Степанова.
Головний санлікар заявив, що в лютому ми отримаємо західну вакцину Pfizer – ця інформація виглядає куди привабливіше, ніж запропонована Міністром охорони здоров’я «китайська вакцина».
Як пояснило джерело, Степанов програє зараз боротьбу за крісло, а також він «втомив» Офіс Президента своєї «політичною грою».
Прорахунки Міністра охорони здоров’я Степанова, пов’язані з введенням локдауну, який вже назвали політичним, який вводили через політичну ситуацію, а не через реальну статистику, негативно відбивається на його іміджі і рейтингу. Цей локдаун повністю дискредитував опубліковану статистику щодо захворювання коронавірусом (в грудні було по 15.000 хворих, але не було локдауну, а зараз 4-7 і є, абсурд?). Зашквари Степанова, який змінює думку кожні 24 години також відбилися на його рейтингу.
Наш МОЗ повністю програв битву за вакцинний кейс, через це нас прирівнюють з «африканськими країнами». Цим також незадоволені в ОП і хочуть звинуватити Степанова в провалі вакцинного кейса.
Уже зараз відомо, що одне з рейтингових соціологічних агентств отримало замовлення на проведення опитування по «довірі / недовірі» до МОЗ та Міністра, а також по локдауну, який зараз діє в країні”.