Віктор Медведчук купив собі посаду заступника Голови Верховної Ради України наприкінці 1990-х років.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив на прес-конференції після засідання Ради національної безпеки та оборони її секретар Олексій Данілов.
Він зазначив, що формування олігархату в Україні розпочалося ще наприкінці 90-х років, і тоді ж вперше олігархи почали здійснювати свій вплив на кадрові призначенні у найвищих ешелонах влади
“Коли почалася вся ця історія? Я маю певний досвід. Я пам’ятаю часи 1994-го року, а в 1998-му році у Верховній Раді вперше з’явилися великі гроші. Це було під час обрання спікера парламенту, коли протягом трьох місяців не могли зрушити це питання. Після того, як там з’явилися гроші, спікер парламенту був обраний, і не той, за кого була боротьба. І я хочу вас сказати, що саме тоді з’явився Віктор Медведчук, який тоді був обраний заступником голови Верховної Ради у 1998 році, а через певний час він став першим заступником (голови ВР – УНІАН)”, – сказав Данілов.
Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський зазначив, що в Україні «вперше за багато років зменшилася кількість олігархів». За його словами, народний депутат Віктор Медведчук втратив можливість використовувати медіаактиви та державне майно. Про це він написав у колонці для видання «Фокус».
Зеленський зазначив, що Медведчука «за допомогою законних інструментів» позбавили можливості використовувати медіаактиви та державне майно для того, щоб «заподіювати руйнівної шкоди державній безпеці».
Також у Раді національної безпеки і оборони заявили, що найближчим часом оприлюднять перелік олігархів України.
Данілов наголосив, що цей перелік буде публічним і відкритим, і туди потраплять лише ті, хто відповідає критеріям олігарха, зокрема – щодо статків у розмірі понад 1,2 млрд грн, а також ті, хто є власником ЗМІ.
“Такі люди діляться на дві категорії: одні кажуть, що не є олігархами, що вони – інвестори, називають інші тлумачення… Іншим навпаки дуже хочеться, щоб їх внесли в олігархи. Тому давайте дочекаємось прийняття закону і прийняття процедури”, – зазначив Данілов.
Він також пояснив, що зараз РНБО збирає інформацію щодо потенційних олігархів. Після того як ця інформація буде оброблена, на її основі буде створено цей список.
Данілов також висловив сподівання, що депутати “не вихолостять президентський законопроєкт, як нещодавно спробували це зробити із законом про декларування”.
“А якщо так станеться, то президент скористається своїм правом вето… Головні речі у цьому законі мають лишитися. Щоб не було так, як із законом, який вчора проголосував парламент, а Володимир Олександрович (Зеленський) заявив, що буде накладати вето”, – підсумував Данілов.
Нагадаємо, що 11 травня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру депутатам від ОПЗЖ Медведчуку і Тарасу Козаку.
Їх підозрюють за трьома епізодами:
- незаконна передача РФ газового родовища;
- надання російським спецслужбам відомостей, що містять державну таємницю (про секретний військовий підрозділ ЗСУ);
- проведення підривної діяльності проти України – підготовка мережі російського впливу в Україні під назвою “Луч”.
Суд обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Звинувачення наполягало на утриманні під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 300 млн 930 грн.
21 травня Київський апеляційний суд залишив Медведчука під цілодобовим домашнім арештом.