І знов про відносини між США і Україною. Після інциденту з перекладом телефонної розмови між президентами США і України (а цей факт має стати серйозним уроком для міжнародного блоку Офісу Президента України) почалася публічна і прихована інформаційно-політична боротьба навколо цієї теми і взагалі навколо проблематики відносин між США і Україною, пише у своєму Facebook політолог Володимир Фесенко, передаємо в оригіналі.
Одним з проявів цієї боротьби стала і сьогоднішня публікація в «Дзеркалі тижня». Не вдаючись в деталі, зазначу, що у всій цій історії є об’єктивна і реальна проблема з «помилками дипломатичного перекладу» («хотіли як краще, а вийшло як завжди») і з критичною реакцією на цей інцидент американської сторони (тому і довелося швидко виправляти ці «помилки»).
А от далі починаються політичні та лобістські ігри навколо цієї теми. А є ще і «емоційна політологія» (в стилі «все пропало»), до якої схильні деякі журналісти і журналістки.
Я переконаний, що і США і Україна, попри певні тактичні протиріччя і певні емоційні непорозуміння, все ж таки об’єктивно зацікавлені в зміцненні і подальшому розвитку двосторонніх партнерських відносин. Про це свідчать і заяви офіційних осіб: керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, Держсекретаря США Ентоні Блінкена, радника Президента США з питань нацбезпеки Джейкоба Саллівана.
Думаю, що перш за все зараз треба виходити з офіційних публічних оцінок і з об’єктивних геополітичних інтересів України і США. І зосереджуватись треба не на емоційних розборках і не на егоїстичних потребах окремих політиків і бізнес-адміністраторів, а на державних інтересах і на необхідності активної координації дій наших країн, як напередодні великого дипломатичного турне Президента США до Європи в середині червня, так і під час підготовки візиту Президента України Зеленського до Вашингтону в липні.