Курсант, який вижив в авіакатастрофі під Чугуєвом на Харківщині В’ячеслав Золочевський, нагадав Зеленському про обіцянку. Мовиться про надання житла, про яке головнокомандувач говорив ще на зустрічі 26 вересня 2020.
Як пише 24 канал, мовиться про трагедію, яка трапилася у вересні 2020 року. Тоді розбився літак Ан-26, на якому було 20 курсантів та 7 членів екіпажу. Із них всіх вижив лише один курсант.
Хлопець написав своє звернення в коментарях до допису президента в інстаграмі. Він акцентував на тому, що досі живе з матір’ю та братом в орендованій квартирі.
Прошу Вас втрутитися в ситуацію, що склалася і допомогти мені в отриманні свого житла,– написав Золочевський.
Також він зазначив, що у квітні 2021 року звертався щодо цього до Харківської міськради. Там на зустрічі тодішній виконувач обов’язків мера Ігор Терехов пообіцяв зв’язатися з юнаком наступного дня. Проте жодного дзвінка так і не було.
Військовий літак Ан-26 з курсантами розбився 25 вересня. Причин авіакатастрофи назвали кілька. Зокрема, це були недостатня підготовка екіпажу та системні порушення у виконанні польотів.
Двигун літака ремонтувала “Мотор Січ”, тому на цьому заводі провели службове розслідування. Проте згодом резюмували, що не виявили жодних порушень з боку процесів і працівників заводу. Згодом стало відомо, що опинилися на волі всі обвинувачені у цій справі.
Також зазначимо, обвинувачені у справі про авіакатастрофу Ан-26 під Чугуєвом опинилися на волі. Один з фігурантів перебуває без запобіжного заходу, оскільки суд вирішив його не продовжувати.
На лаві підсудних у справі Ан-26 є 6 військовослужбовців. Двоє з них були керівниками вищої ланки.
Обвинуваченими є екскомандувач Повітряних сил Сергій Дроздов та ексначальник Харківського університету імені Івана Кожедуба Олександр Туринський.
У 2014 році обоє відзначилися під час активних бойових дій на Донбасі. Їх нагородили орденом “Богдана Хмельницького”. Їх звинувачують у недбалому ставленні до військової служби в умовах особливого періоду. За це генералам загрожує від 5 до 7 років в’язниці.
Наприклад, Туринському інкримінують, що він не заборонив “конвеєрні польоти” і розробив триступеневу систему льотної підготовки курсантів. Таким чином проводили спільні тренувальні польоти льотчиків та штурманів. Все для економії палива. Генерал-майор, за версією ДБР, “не проконтролював” рівень підготовки льотчиків-інструкторів.
Дроздов, на думку слідства, повинен був змінити або взагалі скасувати практику “конвеєрних польотів” в Харківському університеті.
Підозри вручили керівникам 203 навчальної авіаційної бригади, яка дислокується на аеродромі Чугуєва і займалася навчальними польотами курсантів.
В’ячеслав Глазунов – командир;
Віктор Вовк – заступник командира;
Роман Куценко – заступник командира;
Олександр Жук – керівник польотів.
Як пише РБК-Україна, їм інкримінують військову недбалість, а також “порушення правил польотів або підготовки до них”. Стаття передбачає від 5 до 15 років в’язниці.
Усі підозрювані зараз на волі, тобто під домашніми арештами та особистими зобов’язаннями. Ба більше, генерал Дроздов з липня зовсім не має запобіжного заходу. Суд раніше відмовився його продовжити.
Під вартою були тільки Глазунов та Жук. Однак перший вийшов із СІЗО 11 березня, другий – 20 серпня.