Незважаючи на реальну небезпеку вторгнення Росії в Україну, слід “продовжувати працювати над політичним рішенням”.
Генеральний секретар НАТО закликав до “збалансованого підходу” щодо зростання напруженості навколо України. Про це він заявив у коментарі ВВС. На думку Столтенберга, ситуація на кордоні з Україною, де Росія розмістила близько 100 тисяч військовослужбовців та військову техніку, є “реальною небезпекою”. Проте, на думку генсека Північноатлантичного альянсу, країни мають “надалі працювати над політичним рішенням”.
За словами Столтенберга, Північноатлантичний альянс не знає яких справжніх намірів має російський уряд щодо України.
“У нас є невизначеність у питанні намірів Росії в Україні”, – заявив політик, відповідаючи на запитання про те, чи є “загроза російського вторгнення” неминучою.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг стверджує, що думки країн-учасниць Альянсу щодо постачання нового оборонного озброєння Україні розділилися.
“Я вважаю, що союзники з НАТО зобов’язані надавати підтримку Україні. Ми надаємо політичну підтримку, практичну підтримку, допомагаємо модернізувати оборонні відомства, боротися з корупцією, створювати механізми кіберзахисту. Що стосується оборонного озброєння, то союзники мають різні погляди”, – заявив Столтенберг в інтерв’ю El Pais.
Він додав, що деякі з союзників – як Британія, країни Балтії чи США – надають озброєння, так Україна має право на самооборону.
“Україна має право на самооборону, це принцип, закріплений у Статуті ООН”, – зазначив генсек НАТО.
А тим часом, Москва продовжує наполягати на тому, що Україна за жодних обставин не повинна вступати до НАТО, оскільки це “підірве відносини РФ та Заходу”, і взагалі Україна нібито не готова до членства.
У черговій заяві Лавров натякнув, що під час вступу до Альянсу всі країни НАТО стануть на захист України, а це абсолютно не влаштовує Росію.
“Щоразу виходить, що лінія, яку вони (НАТО – УП) повинні обороняти, зсувається все на схід… Зараз вона вже впритул підійшла до України. Цю країну теж хочуть туди затягнути”, – заявив він.
Лавров додав, що “всім зрозуміло, що Україна не готова і жодного внеску у зміцнення безпеки НАТО не зробить”. Кого саме він мав на увазі під “усіма”, глава МЗС РФ не уточнив.
“Це реально підірве відносини з Російською Федерацією, оскільки стане грубішим порушенням офіційного політичного зобов’язання, яке брали на себе президенти США та інших країн-членів Альянсу. Нехай себе втішають тим, що він є оборонним. Нам від цього не легше. Лінія оборони наблизилася вже впритул”, – додав Лавров.