Олексій Резніков зауважив, що ймовірність нападу Росії на суверенну територію України – досі актуальна. Водночас безпосереднього ризику наразі немає.
Про це повідомило видання La Repubblica.
Міністр оборони Резніков заявив, що для реальної збройної атаки країна-агресорка досі не стягнула достатню кількість військ та техніки до кордону з Україною. Дані зовнішньої розвідки свідчать про це.
За словами Резнікова, щоб здійснити напад, Росії знадобиться ще час. Міністр оборони запевнив: Україна обов’язково помітить зміни, які свідчитимуть про ескалацію.
Резніков також прокоментував заяви Володимира Путіна, що Україна начебто готова військовим способом повернути до свого складу тимчасово окупований Крим.
“Росія сама поверне нам півострів “на блюдечку” з вибаченнями. Москва зробила у 2014 році історичну помилку й усвідомить це”, – заявив міністр оборони.
Резніков наголосив:
“Україна ніколи не грає чужими життями, а в Криму живуть наші, українські громадяни. Саме вони насамперед постраждають, якщо відбудеться збройне втручання”.
Міністр оборони наприкінці січня зауважив: Росія досі не вирішила, чи нападати на Україну. Резніков висловив сподівання, що країна-агресорка не наважиться на ескалацію.
“Погрожуючи інтервенцією, вони також випробовують єдність союзників у Північноатлантичному альянсу та Європейському Союзі”, – сказав Олексій Резніков.
Водночас його дивує те, що деякі експерти в США говорять про загрозу бойових дій з жовтня 2021 року, не згадуючи, що війна почалася у 2014 році з окупації Криму та агресії на Донбасі.
“І що відтоді Росія продовжувала застосовувати арсенал гібридних методів із кібератаками та пропагандистськими операціями”, – додав очільник українського Міністерства оборони.
Збройні сили України готові протистояти агресії Кремля та захищати нашу землю. До того ж міжнародні партнери підтримують суверенітет, територіальну цілісність України та готові вводити проти Росії нові посилені санкції.
Наразі Кремль намагається “зайняти позицію сили для переговорів зі США та Європою”.
Окрім того, країна-агресорка також випробовує єдність союзників у Північноатлантичному альянсу та Євросоюзі.