Офіцер ЗС Ізраїлю назвав комбінацію кількох факторів, які дозволяють українській армії успішно просуватися на Херсонському напрямку. Успіх просування української армії в Херсонській області ґрунтується на тактиці, яка передбачає настання піхотних з’єднань уночі, позбавляючи російську армію можливості ефективно протистояти ЗСУ.
На цьому в ефірі ITON.tv заявив офіцер ВС Ізраїлю, військовий експерт Григорій Тамар.
За його словами, у ситуації відсутності необхідної кількості бронетанкових з’єднань ЗСУ почали використовувати єдино вірну та найефективнішу в нинішніх умовах тактику нічних наступів.
“Наявність великих бронетанкових з’єднань – це необхідна умова для стандартної наступальної операції. Але навіть якщо вони у вас є і ви їх виведете в чисте поле, російська авіація їх знищить. Значить із такою ситуацією, якщо ви хочете наступати, вам потрібна артилерія та нічний наступ піхоти. Сьогодні це те, що відбувається на Херсонському напрямку”, – наголосив експерт.
Більше того, Тамар наголосив, що у російській армії катастрофічний брак приладів нічного бачення, які у необхідній кількості є у розпорядженні ЗСУ. Така можливість забезпечує перевагу українських військових у ході нічних рейдів. Ще однією перевагою українських військових є високий рівень децентралізації, яка відсутня у росіян.
“В українській армії дуже високий рівень децентралізації – командир бригади може вирішувати питання на місці без огляду на Генштаб. Це не сприймається як зрада Батьківщині чи самоуправство. І ця система працює, і нам, ізраїльтянам, це зрозуміло. У нас теж є ці елементи самоврядування на місцях”, – заявив він.
Раніше повідомлялось, що Натівське озброєння вже з’явилося на Херсонщині. ЗСУ з їх допомогою зможуть завдавати ударів по тилу окупаційних сил РФ.
Про це повідомив на своєму каналі у Telegram депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко.
“Цікаві новини з Херсонського напрямку! Там у наших хлопців з’явилася така зброя, яка може вдарити трохи далі, ніж зазвичай. Пропоную окупантам почитати, що таке HIMARS і тікати з Херсона, поки що не пізно”, – написав нардеп.
Зазначимо, що влада США в червні підтвердила відправку Україні реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS. До першої партії воєнної допомоги увійдуть чотири установки. Однак у майбутньому очікується, що їхня кількість зросте.
Відомо, що перші 60 військових ЗСУ вже пройшли навчання з HIMARS. У Пентагоні обіцяли появу цих установок на фронті до кінця місяця. Проте, зважаючи на чутки, вони вже прибули.
HIMARS – це РСЗВ на колісному шасі виробництва США.
Є на озброєнні лише 8 країн, включаючи тепер і Україну. Дальність ураження залежить від використовуваного снаряда. В Україну будуть поставлені разом із ракетами GMLRS, які дозволяють завдавати ударів на відстань до 80 км.
Крім цього, зазначимо, що в Пентагоні розглядають можливість надання Україні додаткової кількості реактивних систем залпового вогню HIMARS. Число може бути збільшено з 4 до 8. Про це повідомило видання Politico, посилаючись на два поінформовані джерела в оборонному відомстві США. Київ просить Америку про посилення постачання важкого озброєння, щоб нівелювати перевагу російської армії на Донбасі в артилерії.
Щоб покінчити з російським наступом на цій ділянці фронту, ЗСУ потрібна зброя, здатна завдавати ударів по тилу окупантів. Таким є HIMARS. Проте чотирьох настанов катастрофічно недостатньо, щоб переламати ситуацію на фронті.