Засоби масово інформації повідомляють про те, що Збройні Сили України вразили ракетами так звані “вишки Бойка” у Чорному морі. Однак офіційної інформації щодо цього наразі немає.
ЗСУ справді завдали удару вранці 20 червня. Про це 24 каналу розповів заступник начальника штабу ВМС України у 2004 – 2020 роках Андрій Риженко.
За його словами, там могли застосувати ракетну зброю та авіація. Риженко каже, що є серйозне пошкодження, але щоб стверджувати краще дочекатися офіційних даних від командування ЗСУ.
Разом з тим, він зауважив, що самопроголошений голова тимчасово окупованого Криму Сергій Аксьонов вже дав коментар щодо цього удару. Він повідомив, що постраждали 12 осіб цивільного персоналу, але взагалі не згадав про військовий контингент, який точно перебуває на кожній з цих “вишок”. Капітан розповів, що їх охороняють підрозділи або морської піхоти або спецпризначення. До того ж усі “вишки”, як правило, нашпиговані системами надводного і підводного спостереження.
Ця атака вдарила по росіянах не лише фізично. Уже через кілька годин вони почали масовано атакувати Південь України – Одещину та Очаків, що на Миколаївщині завдаючи ракетних ударів по цих містах. Риженко вважає, що це безпосередньо пов’язано з ранковою атакою ЗСУ, себто так окупанти мстяться.
“Вишки Бойка” – це бурові установки “Петро Годованець” та “Україна”, які держава придбала у 2011 році – у часи, коли проросійський політик Юрій Бойко був на посаді міністра палива та енергетики. З їх закупівлею пов’язана гучна корупційна схема.
Річ у тім, що “Чорноморнафтогаз” купила ці установки за значно завищеною ціною. Підставні фірми з Великої Британії та Латвії продали їх Україні майже удвічі дорожче ніж реальна вартість. Унаслідок цих махінацій Бойка держава втратила понад 400 мільйонів доларів.
Під час вторгнення Росії до Криму “вишки Бойка” перебували в територіальних водах України на Одеському газовому родовищі. Підрозділи збройних сил Росії захопили “вишки”, а після анексії Криму їх перемістили до Голіцинського родовища, біля узбережжя тимчасово окупованої території.
У 2019 році Росія переобладнала ці “вишки” на військові об’єкти. Вони стали зручним плацдармом для відпрацювання радіотехнічної розвідки Чорноморським флотом ворога.
Додамо, що РФ не може на добровільній основі, мовляв, “приєднати” окуповані території України.
Росія змушена перенести заплановані так звані “референдуми” на окупованих територіях України. Причиною тому є опір українців, які проживають на захоплених районах. Через це Росія не може виконати плани щодо анексії територій.
Як повідомили в Центрі національного опору з посиланням на дані українських розвідників, росіяни не можуть в “добровільному порядку” приєднати захоплені території. Українці демонструють опір російській окупації.
“Незважаючи на репресії, місцеві продовжують опір, тому про жодне “добровільне” приєднання не йдеться”, – кажуть розвідники.
Також підкреслюється, що РФ і надалі доведеться переносити проведення “референдуму”, оскільки тенденція до опору окупантам на захоплених територіях, як і раніше, продовжує посилюватися.
У Головному управлінні розвідки раніше заявили про те, що у РФ є 120-денний план щодо захоплення України. Подальші дії окупантів залежатимуть від того, що відбувається на фронті. Унаслідок невдач завдання змінюються кожні 30 днів. Мета Москви, як і раніше, полягає в окупації всієї території української держави, росіяни можуть перекинути на війну ще 40 батальйонних тактичних груп.