На Бахмутському напрямку ворог використовує тактику нічного бою. Про це заявив Офіцер 54-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Олександр Афанасьєв.
“У Сіверську та на околицях по лінії фронту ворог веде штурмові дії. Вагнерівці, як зомбі, лізуть на наші позиції. Тривають атаки, десь відходимо, десь повертаємо позиції. Ворог використовує тактику нічного бою. Вночі важко коригувати артилерію. Дрони, які використовуються вночі дорожчі, ніж денні. Втрата такого дрона – це прикро”, – сказав Афанасьєв в ефірі телеканалу “Еспресо”.
За словами бійця, все залежить від піхотинців, у кого “міцніші зуби”.
“Робимо все, щоб знищити ворога. Тривають атаки близького бою. Вони підвезли величезну кількість вагнерівців. Командири їм кажуть, якщо вони не підуть в атаку, то свої накриють їх артилерією”, – додав Афанасьєв.
Як відомо, найзапекліші бої на лінії фронту зараз ведуться на Донеччині. Російська армія намагається захопити Бахмут та сусідні населені пункти. Із міста, фактично знищеного обстрілами російських окупантів, щодня їдуть мирні жителі. Однак там все ще залишаються не менше 15 тисяч людей.
Спроби захопити Бахмут російська армія не залишає з літа. Нині намагаються змінити тактику на полі бою. Поділяються на окремі штурмуючі підгрупи, інші в цей час прикриваються вогнем. Місто обстрілюють усіма видами артилерії, застосовують РСЗВ та авіацію.
“Ситуація дуже складна, адже росіяни зосередили тут 12 артилерійських дивізіонів. Йдеться і про ствольну артилерію, і про мінометні розрахунки, і про реактивну систему залпового вогню, саме за допомогою піхотно-артилерійських штурмів російські окупанти намагаються це зробити, але в мене дуже великі сумніви, адже наші позиції дуже добре укріплені”, — заявив військовий експерт Владислав Селезньов.
За його словами, йдеться про щоденні втрати російських солдатів на цій ділянці фронту — 100 і більше, йдеться і про найманців із приватної військової армії “Вагнер”, і про представників регулярної армії Російської Федерації.
В Офісі президента України заявляли — контроль над Бахмутом не має жодного стратегічного сенсу для перебігу війни. Але місто для Росії важливе тому, щоб на політичному рівні показати для чого росіяни зазнають таких втрат. І водночас виправдати існування угруповання “Вагнер”.
путін хоче далі воювати, але росіян почали готувати до кінця “спецоперації”. путін все частіше показує свою слабкість. І низка його нещодавніх навколовоєнних заяв це підтверджує.
“Немає в росіян успіхів на фронті. Натомість є успішні українські контратаки, а кількість загиблих окупантів уже перевалила за 94 тисячі. Поранених, зрозуміло, ще більше. Враховуючи, що наступали росіяни на Україну в лютому приблизно 300 тисячами боєздатних солдатів, половину цієї армії вже нейтралізовано. Деякі підрозділи розформовані, деякі перегруповані, зокрема за рахунок мобілізованих, які не мають ні мотивації, ні досвіду”, – пояснює Генерал армії України, ексголова Зовнішньої розвідки України Микола Маломуж “Телеграфу”.
Він зазначає, що підтримка влади та війни всередині росії падає. І це демонструють останні дослідження. Деколи закриті, але результати все одно просочуються в медіа.
“Все більше росіян виступають за переговори, хочуть шукати хоч якогось миру. З огляду на те, що всі дослідження та ЗМІ контролюються Кремлем, бачимо формування певної точки зору в суспільстві, підготовки росіян до того, що так звана “спецоперація” може завершитися не так грандіозно, як планувалося спочатку. Зосередившись на утриманні Криму, Донецька та Луганська, а також хоча б частини окупованих у 2022 році територій”, — зазначає експерт.