Схід України – найголовніший напрямок для російської армії, тому туди стягуються резерви.
Росія накопичує війська на Донеччині, готуючись до майбутнього великого наступу, який анонсував головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний.
Про це військовий експерт Олег Жданов розповів у своєму відеоблозі, відповідаючи на запитання глядачів про причини скупчення окупантів у Донецькій області.
“Це означає те, що оголошував Путін, і те, що сказав наш головнокомандувач (Валерій Залужний – ред.) в інтерв’ю виданню The Economist. Він сказав, що готується десь близько 200-тисячне угруповання. І оскільки Донецький напрямок або схід України – це найголовніший напрямок для російської армії, тому туди стягуються ті резерви, які вони змогли сформувати. Тому вони там їх і накопичують”, – пояснив Жданов.
Він додав, що таким чином загарбники готуються до нового анонсованого наступу.
“Це до того наступу, який анонсував теж наш главком. Він казав, що з кінця січня російська армія може бути готовою до початку чергового наступу на нашу територію”, – нагадав військовий експерт.
До слова, диктатор Володимир Путін підтримав пропозицію продовжувати т.зв. “військову спецоперацію” в Україні, поки її цілі (які Кремль періодично переформулює) не буде виконано.
Експерт Українського інституту політики Микола Спіридонов вважає, що Шойгу та Путін намагаються зберегти подібність гарної міни за поганої гри.
“У Кремлі наполегливо намагаються розпочати переговорний процес. Ось Путін разом із Шойгу і заявляють, що можуть збільшити армію, продовжувати бойові дії. Це їхня стартова позиція для переговорів, – пояснює експерт. – Що стосується цілей так званої “спецоперації” (по суті – війни РФ проти України), то російська влада може будь-якої миті заявити, що ті виконані – і вони виводять свої війська. Подібне ми бачили у Сирії. І, коли в Україні окупаційна армія не матиме сил для продовження бойових дій, цілком “прокатить” для російського суспільства, що якісь “цілі” нібито “виконані”. Даремно, що які це були цілі – незрозуміло. Адже те, що заявлялося раніше публічно, усі ці “денацифікація”, “десатанізація” – відверте марення”.
Говорячи про ймовірне продовження військових дій, Микола Спіридонов зазначив, що, судячи з зустрічі Зеленського з Байденом, за заявами про зростання постачання озброєнь Україні, перевага ЗСУ над противником у сучасних видах озброєнь буде зберігатися і може навіть збільшитися.
“Отже, сподіваємося на подальше звільнення наших територій. На 2023 рік низка військових експертів роблять сприятливі для нас прогнози. І якщо найближчими місяцями відбудеться подальше розбалансування російської армії, це дасть можливість ЗСУ відвоювати тимчасово анексовані території нашої країни”, – резюмує Микола Спіридонов.
Екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації (2015-2016 рр.), керівник та засновник волонтерської групи “Народний тил” Георгій Тука прогнозує, що на фронті продовжуватимуться активні бойові дії. Росія, вважає експерт, продовжуватиме атаки на Донецькому напрямку (Бахмут, Авдіївка тощо). Не виключено спроб повторення вторгнення з боку Білорусі.
“Наші воїни, швидше за все, намагатимуться контратакувати на Запорізькому та Луганському напрямах. Наскільки це будуть успішні спроби – поживемо-побачимо. Щодо політичного процесу, сподіваюся, триватиме процес тиску на Росію, запроваджуватиметься додаткові обмежувальні механізми. Мене порадувало (не знаю, наскільки це буде ефективно) рух у ЄС затвердитиме кандидатуру уповноваженого, який стежитиме за виконанням уже прийнятих санкцій. Працюючи в міністерстві, я чудово усвідомлював, наскільки неефективними є механізми дотримання санкційного режиму проти РФ, – каже Георій Тука. – І практично з березня-2022, коли почали приймати нові обмеження через російське вторгнення, я не втомлювався говорити, що треба більше уваги приділяти не прийняттю нових та нових пакетів, а моніторингу дії існуючих”.