Журнал The Economist повідомляє, що російська армія зараз в жалюгідному стані і в боях за Бахмут вичерпує свої і без того мізерні ресурси.
Проте журналістам цього видання варто було б дізнатись у Вікіпедії, яка площа території Росії, яку кількість населення вона має і який у неї мобілізаційний ресурс.
Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, заступник директора Інституту досліджень армії Михайло Самусь.
За його словами, якщо хтось вважає, що у Росії мізерні можливості, він помиляється. У неї ще є багато резервів і ресурсів.
Він наголосив, що в Росії залишилось ще з часів Радянського Союзу тисячі одиниць бронетехніки.
Так, це – металолом, він ледве їде і стріляє. Але він несе смерть. Так, вони використовують тактику навіть Першої світової війни, кидаючи свою піхоту в атаки. Але в них цього “гарматного м’яса”, на жаль, дуже багато,
– зауважив військовий експерт.
За його словами, в Росії є диктаторський режим, який дуже легко може мобілізувати населення, і кидати на українські позиції ув’язнених, пацієнтів психіатричних лікарень або боржників, що мають заборгованість в банку.
Через це в ЗСУ є усі шанси переламати хребет ворогові.
“Тому ми й говоримо нашим західним партнерам, що нам протистоїть не мізерна армія, а мільйонна. І тому нам потрібні тисячі танків, одиниць бронетехніки і, будь ласка, дайте нам авіацію”, – підкреслив Самусь.
Він зауважив, що можна сказати: мовляв, навіщо українцям вся ця техніка, вони однією лівою переможуть “мізерну” російську армію. І не важливо, що в Росії 140 мільйонів населення, а на території Україні зараз перебуває приблизно 30 мільйонів.
Ми маємо доносити до наших західних союзників, що зараз є ключовий період у цій війні, і в України є шанс переламати хребет російській армії. Але для цього потрібна сучасна зброя, яка допоможе нам в цьому,
– відзначив військовий експерт.
Він наголосив, що ми не намагаємось діяти симетрично, тому що Росія може виставити мільйонну армію, а ми, припустимо, 100-тисячну.
“Але потрібно, щоб ці 100 тисяч були сформовані в сучасні підрозділи, які використовують розвідку, систему управління ситуативної обізнаності, тисячі дронів, авіацію, боєприпаси, артилерію тощо”, – резюмував Михайло Самусь.
І перші кроки до цього Україна вже робить. Зокрема командир роти 92-ї механізованої бригади роти ударних безпілотних авіаційних комплексів Юрій Федоренко в ефірі телемарафону заявив, що Збройні сили України переломили хід війни, знищивши ударно-штурмовий потенціал противника, на весну плануються контрнаступальні дії, які точно приведуть до деокупації значної території України.
“Ми вже бачимо зараз, що противник втратив той потужний потенціал ударно-штурмових дій, який в нього був, і активно застосовує мобілізованих з числа тих, які були доукомплектовані регулярною армією, а також приватною військовою компанією “Вагнер”. Це все свідчить, що ЗСУ в титанічній роботі змогли переломити хід війни і перебити ікла противнику”, – сказав він.
Федоренко зазначив, що зараз дуже важливо дотиснути, допрацювати, щоб вивести з ладу максимальну кількість вогневих засобів противника, а також ліквідувати залишки особового складу, який здатний вчиняти потужні штурмові дії.
За його словами, погодні умови створюють роздоріжжя, яке ускладнює бойові дії в тому числі для української армії. Але коли земля просохне, бойові контрнаступальні дії посиляться.
“Якщо казати про потепління, шляхи сполучення, які наразі розмиті, стануть проїзними. Зважаючи на анонсований пакет військової допомоги та те, що частина цих технічних та вогневих засобів вже зайшла до нашої держави, звісно, на весну планується ряд заходів, які точно приведуть до деокупації значної частини нашої території”, – сказав військовий.