Депутати-списочники «Слуги Народу», які вийдуть з фракції та захочуть об’єднатися з колишній спікером парламенту Дмитром Разумковим, повинні будуть скласти свій мандат.

Про це заявив заступник голови фракції «Слуга Народу» Андрій Мотовиловець в інтерв’ю «Ліга.нет». Напередодні він став першим заступником голови президентської фракції.

Політик наголосив, що вкрай скептично ставиться до президентського рейтингу Разумкова. Мовляв, мовиться про показники, які замірювали, коли він був “у всіх на слуху”. Натомість Мотовиловець вважає, що рейтинги варто оцінювати безпосередньо перед виборами, а зараз – зосередитися на роботі.

«Якщо депутати-списочники виходять зі “Слуги Народу”, то нехай складають мандат та йдуть на вибори. У нас звільняються округи. Нехай підуть на вибори та скажуть виборцям: “Ми нова партія Дмитра Разумкова. Ми також просимо отримати від вас політичний мандат”. Так буде чесніше», — вважає Мотовиловець.

До того ж, існують юридичні підстави для позбавлення Разумкова депутатського мандату.

Зауважимо, в українській політиці вже були прецеденти, коли після виходу з фракції депутатів позбавляли мандатів. Утім, як і тоді, так і зараз дане питання викликає особливий резонанс — адже рішення про позбавлення мандата ухвалюють більшістю голосів на партійному з’їзді, тоді як за народних депутатів — неважливо, чи вийшли вони з фракції, чи їх намагаються виключити саме з політичних мотивів, — віддали свої голоси виборці.

Нагадаємо, як раніше розповіла речниця Разумкова Ольга Туній, ексспікер створює у парламенті міжфракційне об’єднання «Розумна політика». За її словами, до об’єднання увійдуть близько 25 народних депутатів, а документи про його створення, найімовірніше, вже направили чинному спікеру Верховної Ради Руслану Стефанчуку.

Туній також частково підтвердила персональний склад об’єднання. За її словами, до «Розумної політики» увійдуть Неллі Яковлєва, Василь Мокан, Артем Дмитрук, Олег Воронько з фракції «Слуга Народу», Людмила Буймістер, яку виключили з лав «слуг», а також депутат «Батьківщини» Андрій Ніколаєнко.