Росіяни розглядають найгірші варіанти і готові залишити Південь.

Про це в щоденному зведенні з фронту розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан.

Також він проаналізував на яких відтинках фронту ворог намагається закріпитися і просуватися, а з яких, в найгіршому варіанті для себе, збирається піти.

На Бахмутському напрямку ЗСУ впритул підійшли до Кліщіївки. Сергій Череватий заявив, що тепер окупанти в Бахмуті будуть під постійним артилерійським вогнем, і врешті їм доведеться ухвалювати рішення щодо відходу.

«Тепер Бахмут для росіян – пекло на землі», – підкреслив Світан.

ЗСУ також рухаються вглиб фронту на Південному напрямку, зафіксовані просування в районі Роботиного.

Водночас ворог активізував тиск в напрямку Лиману. Оскільки відчувається нестача живої сили, Роман Світан припустив, що росіяни прорахували варіант з тим, що їм доведеться перекидати війська з Півдня. Тобто в найгіршому випадку вони розраховують закріпитися в Криму та на Донбасі, і залишити Південь.

До того ж окупанти ниють, що Україна атакувала їхню тимчасову переправу на Кримському мосту ракетами С-200.

Свого часу ця ракета була дуже ефективною, важить 7 тонн, розроблена ще за часів Радянського Союзу. Військовий аналітик назвав її зменшеною копією ракети “Байконур”. Вона зазвичай йшла на відстань 150 – 180 кілометрів. Раніше була своєрідним замінником установки Patriot.

Однак вона є не мобільною, стаціонарною, тобто її можна запускати лише з певної обладнаної точки. Через це ракети були замінені на С-300. З 2013 року зняті з бойового чергування, однак зберігалися на складах.

Світан припустив, що її зараз могли поставити на бойове чергування, однак з попередньою дальністю вона б не змогла дістати до Кримського моста. Адже з найближчої точки до нього відстань 280 кілометрів, але для установки її мали підвезти приблизно за 300 кілометрів. Такої відстані вона могла досягти за допомогою порохового прискорювача, припустив військовий експерт.

Додамо, що на Бахмутському напрямку для російських окупантів не існує жодних перешкод у втратах, які вплинуть на відхід з України. А питання звільнення Бахмута українською армією — це питання часу.

Про це заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Емоційна складова, критичні втрати — для російської армії таких понять взагалі не існує. Вони там перебуватимуть, поки не отримають команду на відхід або поки не будуть знищені. Якщо вони спробують відійти самостійно, не здавшись у полон нам, а просто залишити позиції, там є загородзагони, які їх просто розстрілюватимуть. Вони це прекрасно розуміють, тому ніяких відходів не буде”, — сказав він.

На думку аналітика, єдине, що може змусити армію РФ відступити — відсутність постачання.

“Це фізична складова, коли там у них не залишиться боєприпасів, як і в загороджувальних загонів, коли не буде можливості їм туди підвозити все, що необхідно для бою — воду, їжу, набої, снаряди, міни, якісь ротації, медикаменти — все, що необхідно для того, щоб там можна було якось чинити опір, лише в такому випадку можуть бути якісь дії”, — каже Гетьман.

Він зазначив, що російські окупанти намагаються посилитися на Бахмутському напрямку, але в них немає резервів.

“Вони весь час щось готують, постійно хочуть зробити контрнаступальні дії, намагаються в будь-який спосіб зупинити нашу армію. Але річ у тім, що у них немає резервів якихось, принаймні, великих, які вони могли б долучити і посилити. І те, що вони зараз посилили своє угруповання на Бахмутському напрямку, то це шляхом перекидання військ з інших ділянок фронту. Вони можуть маневрувати вздовж лінії фронту. У тилу в них є резерви. Порахували, що це не більше 10%. 90% тих резервів, які в них були, вони задіяли. Тому незначне посилення можливе, але критичним воно точно не буде. Тому переміщують — нехай переміщуються, якщо вони з якогось місця зняли для того, щоб посилити Бахмутський напрямок, то там, звичайно, ця ділянка фронту ослаблена, і наша розвідка, аеророзвідка працюють. Тому можуть зосередитися в одному місці, зібрати велику кількість людей і техніки, але тоді в іншому місці будуть прогалини, і ми туди можемо атакувати”, — резюмував Олексій Гетьман.