Україна готова до конструктивного діалогу щодо деокупації незаконно анексованого Росією Криму. Про це повідомив політолог Володимир Фесенко.
“Йдеться не тільки про військове розв’язання проблеми Криму. Якщо ми виходимо на узбережжя Азовського моря, на адміністративний кордон з Кримом, щоб мінімізувати, перш за все, жертви з нашого боку і жертви в Криму, бажано було б розв’язати цю проблему мирним шляхом. Територія хоч і невелика, але вона насичена військовими базами, мирного населення багато”, — сказав він.
Політолог нагадав, що російські окупанти вже піддавалися військовому тиску з боку Збройних Сил України (ЗСУ), після чого противник був змушений піти з правобережної частини Херсонської області.
“Так і тут. Якщо буде перервано шляхи комунікації і сухопутний коридор до Криму, не працюватиме так званий Кримський міст, точніше Керченський міст не працюватиме під ударами України, тоді ізоляція Криму може змусити Росію піти звідти. Піде чи ні залишається питанням”, — зазначив він.
Таким чином, якщо Росія продовжить опір, то Україні доведеться вдатися до військового варіанту деокупації півострова, каже Фесенко.
Зі свого боку компромісним варіантом залишається демілітаризація Криму з боку російських окупантів.
“Ви хотіли від України демілітаризації, але військові реалії такі, що демілітаризація потрібна від вас. Щоб не було загрози нової війни, нового нападу на Україну, щоб питання про подальшу долю Криму вирішувалося дипломатичним шляхом. Передумовою до цього є демілітаризація Криму. Ця тема на столі. Президент Володимир Зеленський сказав, що він готовий до обговорення цієї теми. Чи готовий Путін? Чи готовий Кремль до такого обговорення? Я не впевнений. Але Україна готова до цього дипломатичного варіанту”, — зазначив він.
За словами політолога, готовність Києва до дипломатії в питанні Криму — це сигнал західним партнерам.
“Україна не відкидає переговори, вона готова до конструктивного обговорення складних питань, зокрема щодо деокупації територій. Але, природно, наш інтерес залишається незмінним. Це звільнення всіх окупованих територій”, — підсумував Володимир Фесенко.
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що наразі все ще залишається ймовірність повернення окупованого Росією Криму дипломатичним шляхом, однак не виключений і варіант військових дій.
Про це він розповів під час виступу на економічному форумі в Італії, організованому Європейським домом Ambrosetti.
Зеленський наголосив, що у Європі не буде стабільного миру поки Україна не поверне під свій контроль окупований Росією Крим, Донбас та інші території. Як й решта цивілізованих країн, Київ ніколи не визнає російську окупацію, – додав він.
За словами глави держава, перед Україною є два шляхи: військовий та дипломатичний. Однак в кінцевому підсумку на вибір того чи іншого шляху вплине поведінка ворога
“Питання звільнення Криму можна вирішити дипломатичним або військовим шляхом. Російські війська повинні залишити півострів без подальшого тиску, це збереже життя”, – пояснив Зеленський.
Також президент України Володимир Зеленський заявив, що в Криму за російської окупації не буде цивілізованої та стійкої економіки, не буде грошей, буде постійний хаос.
«Просто подивіться, що відбувається, коли Крим контролює Російська Федерація. Чи є в них цивілізація? Ні. Чи є у них туристи? Ні. У них з’явилося більше робочих місць? Ні. Чи прийшло до них більше підприємств? Ні. Чому? Тому що Україна, будучи цивілізованою країною за всіма нормами міжнародного права, не визнає Криму частиною Російської Федерації. І світ робить те саме. Коли світові політики цього не визнають, бізнес не визнає цього», — заявив він.