Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець прокоментував удар ЗСУ по військовому аеродрому «Саки» у тимчасово окупованому Криму та ймовірну «відповідь» російських окупантів на нього.
«Насправді я б не казав, що цей удар — відповідь по Саках, тому що політні задачі, які закладаються в ракетах — готуються впродовж двох тижнів. Не можна, умовно кажучи, за день забезпечити перенацілення тих чи інших ракет. У будь-якому разі ми розуміємо, що Росія цілеспрямовано готувала ракетні удари по Україні», — наголосив Згурець у етері телеканалу «Еспресо».
Аналітик зазначив, що вчора окупанти атакували Україну крилатими ракетами, 36 з яких були збиті українським ППО, а перед тим був масований удар українськими безпілотними комплексами й ракетами «Нептун» українського виробництва по низці ворожих об’єктів, які РФ утримує у тимчасово окупованому Криму і зокрема по летовищі у Саках.
«Там знаходяться бомбардувальники СУ-24, СУ-30, які використовуються для пуску ракет по території України, для підтримки російських наземних підрозділів. Є заяви, що була уражена низка російських літаків, але поки що немає супутникових підтверджень. Тому я поки б не забігає наперед, думаю, що ми отримаємо верифіковані дані через певний час», — зазначив Згурець.
Військові експерти ББС переконані, що ефект від ударів стає дедалі помітнішим.
Як зазначає Сергій Згурець, вартість бомбардувальників, знищених чи пошкоджених у російському тилу, неспівставна з витратами України на безпілотники, які виготовляються в усе більшій кількості.
Величезним успіхом експерти називають знищення двох ЗРК у Криму впродовж місяця. Кожна така система коштує понад мільярд доларів.
Журналісти «Мілітарного», нагадуючи про знищений нещодавно підводний човен у Севастополі, наголошують, що Росія має лише чотири таких судна.
Речниця Південного оперативного командування ЗСУ Наталії Гуменюк заявляла про те, що українські удари по російських складах боєприпасів у глибокому тилу створюють проблеми для російських військових.
За її словами, в останні дні зменшилася кількість обстрілів Херсонської області, що може свідчити про «снарядний голод», який відчувають росіяни на цьому напрямку.
«Ми маємо інформацію про ефективні удари щонайменше по трьох підприємствах, які виготовляли складові для ракетного озброєння. Тому ефективність є очевидною», — наголошує у коментарі ВВС Україна керівник компанії Defense Express Сергій Згурець.
Керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що Україна готова буде дати відповідь на можливі нові атаки Росії на українську інфраструктуру взимку.
«Нехай починають. Вони теж отримають відповідь», — заявив він.
З цих слів Буданова можна зробити висновок, що енергетичні об’єкти Росії входять до переліку цілей, які Україна вважатиме прийнятними для ударів в умовах війни.
Очільник української розвідки пояснив, що удари дронами мають також психологічну мету.
«Посіяти занепокоєння серед населення та порушити економічні процеси в Росії. Закриття великих аеропортів у Санкт-Петербурзі та Москві, наприклад, стало майже щоденним явищем», — сказав він британському виданню.
Західні партнери України ще зовсім нещодавно заявляли про неприпустимість ударів наданою ними зброєю по території Росії. Проте, як припускає Згурець, тепер ці застереження не виглядають критичними.
«З початку війни склалася ситуація, коли можна було бити по ворогу «до паркана», а ворог просовував гвинтівку через щілини у паркані і бив по нас. Думаю, у подальшому удари по тилу Росії вписуватимуться у логіку воєнних дій і у вимоги партнерів», — підсумовує керівник компанії «Defense Express».