Атака на аеродроми у Луганську й Бердянську змусила окупантів замислитися про відсунення своєї техніки подалі. Крім того, на летовищах може навіть повторитися історія, що була з аеродромом Чорнобаївка у Херсонській області.
Про це розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
Він наголосив, що росіяни не зможуть більше вільно почуватися на аеродромах в тимчасово окупованій українській території.
Юрій Ігнат сказав, що на летовищах у Луганську й Бердянську російська армія розміщувала свої гелікоптери й засоби ураження. Тобто – це ракети.
Крім того, там також містилися об’єкти обслуговування, зокрема, це можуть бути склади паливно-мастильними матеріалами, які допомагають вертольотам здійснювати роботу проти українських військових.
«Власне, логістика, яка там була, вона знищена частково чи повністю, ми аналізуємо детальніше результати цієї роботи. І відповідно ворог зрозумів, що там може повторитися Чорнобаївка в одному й іншому місці», – сказав речник Повітряних сил.
Тому, на його думку, росіяни швидше за все вже не будуть вони так активно використовувати ці аеродроми. Натомість ці летовища вони можуть використовувати для того, щоб посадити свої повітряні судна на деякий час.
«Але тримати там велику кількість техніки вони навряд чи будуть ризикувати», – припустив Ігнат.
Наостанок він сказав, що вся авіація Росії буде відсунена далі, що є завданням номер один для наших військовим. А відтепер для гелікоптерів знадобиться більше часу для того, щоб підлетіти до лінії фронту.
Додамо, що 17 жовтня внаслідок ударів по воєнних аеродромах російської армії у Бердянську та Луганську скоріш за все були знищені «декілька» гелікоптерів і систем ППО. Це може означати, що удар по бердянському аеродрому вплине на можливості армії рф на фронті.
Про це Міністерство оборони Британії написало в X (Twitter).
«Україна стверджує, що вперше застосувала надану США далекобійну тактичну ракету ATACMS», — зазначають в огляді.
Розвідники вважають, що досі участь авіації з фіксованим крилом у повітряній підтримці сил росії була дуже незначною і російська оборона все більше покладалася на гелікоптери.
Аеродром в Бердянську використовувався росіянами як передова база на південній ділянці фронту та для логістики, і для спроможностей наступу та оборони.
«Якщо це підтвердиться, ймовірно, що вони вплинуть на спроможність росії вести оборону і подальші наступальні операції на цій ділянці фронту. А з огляду на поточне навантаження на російський оборонпром, якщо втрати підтвердяться, замінити будь-який апарат у близькій та середньостроковій перспективі буде складно», — пише розвідка.
Це також означає ще більші навантаження на ті апарати і пілотів російської армії, які у неї залишаються, тоді як люди й апарати майже точно виснажені/зношені інтенсивними польотами, вважають в англійському МО.
«Є реалістична можливість, що цей удар вчергове змусить Росію перемістити оперативні бази і пункти управління далі від лінії фронту, що збільшить навантаження на логістичні ланцюжки», — додали в відомстві.
Крім того, за даними військового аналітика проекту Oryx Якуба Яновського у Twitter, в результаті атаки було знищено сім гелікоптерів Ка-52 «Алігатор» і два вертольоти Мі-8. Також, ще 15 вертольотів – вісім Ка-52 та сім Мі-8 – отримали пошкодження на аеродромах.
За словами аналітика Oryx Якуба Яновського, деякі з них, мабуть, не підлягають ремонту, але стовідсоткових доказів цього немає.