У ході інтерв’ю Ярослав Юрчишин, народний депутат від фракції «Голос» та голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, висловив свої роздуми щодо можливостей «підсолодження» процесу мобілізації.
«Ми з вами від стратегії виживання, в якій ми зараз знаходимося, справді перейшли до стратегії відновлення чи відбудови нашої держави. Це можливо тільки тоді, коли ми знайдемо механізми, які не будуть жодним чином популярними. Мобілізація в жодному суспільстві ніколи не була популярна. Але чи можна «підсолодити» певні кроки? Так. Я власне вдячний і моїм колегам Роману Костенку і Володимиру Цабалю, які просто фінансово прорахували, що ми можемо з бюджету нашого чинного, в тому, в якому всі пріоритети ідуть на забезпечення Збройних сил, які бонуси ми можемо дати людям, які для себе приймають, в першу чергу, психологічне рішення долучитися до Збройних сил. Явно це не буде відповідь на всі питання. Але це принаймні буде показувати, що крім примусових механізмів ще є мотиваційні механізми», — наголосив Юрчишин.
Законопроєкт щодо мобілізації, якщо його ухвалять у теперішньому вигляді, може викликати соціальну, економічну та політичну кризу в Україні. Його положення можуть вплинути на різні сфери суспільства, тому важливо внести суттєві зміни перед його ухваленням.
Між першим та другим читанням мобілізаційного законопроєкту у Верховній Раді планується пошук компромісного варіанту. Такий варіант має стимулювати військовозобов’язаних погоджуватися на електронні повістки та змушувати приймати «бусики ТЦК» на вулицях.
В оновленому законопроєкті, який спрямований на посилення мобілізації та уникнення ухилення від неї, передбачено тимчасові обмеження на право керування транспортним засобом, арешт фінансових активів та інших цінностей фізичних осіб, а також заборону виїзду за кордон.