На Авдіївському напрямку фронту російська військова сторона використала додаткові сили для спроби прориву українських оборонців.
Про це повідомив у прямому ефірі одного з телеканалів прес-секретар оперативно-стратегічного угрупування військ «Хортиця» Назар Волошин.
Так, на напрямку Новобахмутівка-Очеретине Російська Федерація використала додаткові сили у вигляді 55-ї окремої мотострілецької бригади.
«Щоб мати якусь певну перевагу і мати змогу прорвати українську оборону на тому напрямку», — повідомив він.
В той самий час, щодо селища Очеретине, ситуація наступна: дві третини населеного пункту знаходяться під контролем Збройних Сил України, а частина території, яку вдалося захопити окупаційному противнику, перебуває під вогневим контролем українських військ. Противник знаходиться в оточенні, і зараз приймаються всі можливі заходи для його знищення там.
Щодо селища Соловйове, там також близько двох третин населеного пункту знаходяться під контролем українських збройних військ.
«Частина, в яку прорвався противник, перебуває повністю під наших вогневим контролем», — додав Назар Волошин.
Також у влітку росіяни, за заявами, готуються до масштабного наступу в Україні. Окрім кордону з Росією, існує загроза також із боку Білорусі, хоча там наразі відсутні значні підрозділи Збройних Сил РФ.
У своєму інтерв’ю для одного з видань , спікер Державної прикордонної служби (ДПСУ) Андрій Демченко описав ситуацію на кордоні.
«За тим, що там відбувається, стежать підрозділи розвідки. Ми тримаємо ситуацію під контролем, щоб у випадку небезпеки вчасно зреагували на цьому напрямку. Але ми не сидимо склавши руки в очікуванні, ми укріплюємо цей кордон від Волині до Чернігівщини», — сказав він.
Речник ДПСУ підкреслив, що тільки українські війська можуть зупинити ворожі сили. Жодні фортифікаційні споруди не можуть самостійно зупинити ворожі війська.
У той самий час лінії оборони відіграють важливу роль. Вони захищають особовий склад і дозволяють продовжувати бойові дії.
Крім того, такі заходи дозволяють знищувати окупантів ще на підступах. За словами спікера, ситуація на кордоні з Росією відрізняється від того, що відбувається біля Білорусі.
«Стосовно можливого наступу ворога, то наразі у ворога недостатньо сил, щоб здійснити повномасштабне вторгнення, яке б дало їм можливість досягнути якоїсь стратегічної цілі. Може бути відволікаючий маневр, щоб ми біля кордону тримали необхідну кількість сил і не перекидали наші сили на лінію фронту, де ведуться повномасштабні бойові дії», — додав він.
Після виведення ЗСУ з тактичних позицій у районі Очеретиного, Соловйова, Бердичів та Семенівки російські війська не здобули швидких тактичних успіхів на заході. Це свідчить про те, що українські війська зберігають можливості для сповільнення просування ворога.
Ця інформація міститься у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Експерти вказують, що наступна лінія оборони у цьому районі (західно від Авдіївки) розташована на певній відстані від лінії, яку російські війська атакують з моменту захоплення Авдіївки в середині лютого. Спеціалісти припускають, що наступ окупантів може бути швидким лише у випадку, якщо Збройні Сили України не будуть намагатися утримувати позиції на відкритих просторах.
Прибуття українських бригад, які відновили боєздатність, заявлене головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським, може допомогти військам уповільнити тактичні успіхи російських військ і, можливо, стабілізувати фронт. Зазначається, що незважаючи на перевагу ворога у кількості боєприпасів та живої сили, українські війська змогли протистояти більш ніж одній дивізії Збройних сил Росії.
За оцінками експертів, прибуття до ЗСУ підкріплень та додаткової техніки змушує російське командування або визнати малоймовірність ширшого чи глибшого проникнення углиб територій, або спрямувати до цього району додаткові резерви для подальшого досягнення тактичних успіхів.