Вашингтон міг вести переговори з Кремлем щодо наступу на Харків, але як бачимо Росія не дотрималась та не виконала умови Заходу, тому вже сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві 14 травня наголосив, що для захисту Харкова та області Україні необхідна чергова військова допомога й вона буде надана.
За словами Блінкена оголошений пакет допомоги надійде швидше, ніж зазвичай, адже всі резерви знаходять в Німеччині та будуть направлені в Україну.
Правозахисник та блогер Марк Фейгін в одному з інтервʼю розповів, що від розміру допомоги залежить ситуація на фронті.
«Розмір має значення. Війну не можна вести, коли Росія стріляє 10 разів, а ми лише один, тому що в нас немає снарядів.», — розповів Фейгін.
Водночас правозахисник наголошує, що росіяни не зможуть взяти Харків, адже там будуть стрілецькі бої в яких окупантам точно не перемогти.
За словами багатьох експертів, наступ на Харків буде колосальним стратегічним прорахунком російського командування. Чому? Бо це вже було у лютому 2022 року.
Зараз окупанти ведуть атакуючі дії по всьому фронту: Роботине, Кринки, Вугледарський напрямок, Часів Яр, Красногорівка, Куп’янський напрям. Щодня вони несуть колосальні втрати, які потребують колосальних поповнень. І ось в умовах відсутності серйозних проривів – вони відкривають ще один напрям. Зрозуміло – ціль розтягнути наші ресурси. Але Україна обороняється і несе значно менші втрати. То ж для росіян це означає ще один напрям втрат у техніці і людях, який треба постійно поповнювати.