Сили оборони мають успіх в результаті наступу в районі Кліщіївки на Бахмутському напрямку.
Як повідомив речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов, північніше та південніше міста Бахмут українські війська продовжують чинити тиск на противника, вибивають противника з раніше захоплених рубежів.
«В районі Кліщіївки мають частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах», – сказав речник.
Противник чинить потужний опір, застосовує резерви, зазнає великих втрат. Тривають важкі бої.
Сили оборони України продовжують стримувати наступ російських військ на Лиманському, Авдіївському та Маріїнському напрямках.
Також зазначимо, що літня наступальна операція Сил оборони України триває. Українські військові в тяжких боях продовжують звільняти нашу землю. Про ситуацію на фронті Укрінформ розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України, бригадний генерал Олексій Громов.
«У цілому, в ході проведення силами оборони наступальної операції оперативна обстановка різких змін не зазнала та характеризується намаганнями противника вийти на адміністративний кордон Донецької області та утримати території в Донецькому й Таврійському операційних районах. У рамках проведення наступальної операції у Донецькому й Таврійському операційних районах найбільш активними напрямками є Мелітопольський та Бердянський, де наші підрозділи просунулися в глибину оборони противника до 7,5 км.
Загалом, з початку наступальної операції Силами оборони України звільнено 9 населених пунктів. При цьому ми повернули під контроль майже 160 кв. км української землі.
Щодо протяжності так званої “гарячої” лінії зіткнення, то вона зараз перевищує 1200 км. Але тут іде мова про безпосередню лінію зіткнення із противником у Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській та Харківській областях, де тривають активні бойові дії.
Проте, ми не можемо забувати про північні кордони з білоруссю та російською федерацією, звідки ворог веде постійні ракетно-артилерійські обстріли, відмічається діяльність диверсійно-розвідувальних сил противника, зберігається загроза військового вторгнення; а також про ділянку морського узбережжя в Одеській та Миколаївській областях, де, незважаючи на зниження військово-морського потенціалу противника, ми не можемо повністю відкидати його десантних можливостей. Плюс – кордон із Придністров’ям, де росія утримує обмежене угруповання військ. Тому загалом, така лінія може складати близько 3800 км» – зазначив Громов.
Також експерт прокоментував тактику противника.
«Об’єктивно, тактика противника суттєвих змін не зазнала. Російські підрозділи ведуть штурмові дії, прагнучи витіснити наші війська із займаних позицій. Підрозділи ПВК “Вагнер” замінені на підрозділи регулярних військ. Ворог активно використовує артилерію, штурмову та армійську авіацію. Наступає невеликими підрозділами чисельністю до роти, як правило, без бойової техніки. В окремих випадках штурмові підрозділи посилюються танками. Найактивніше ворог перекидає техніку та живу силу до окупованих територій Запорізької й Донецької областей з метою відбиття наступу Сил оборони України. Після підриву дамби Каховської ГЕС та підтоплення прибережних районів, противник отримав можливість посилення угруповань військ на загрозливих напрямках за рахунок перекидання військ з тимчасово окупованої частини Херсонської області».
Також військовий надав свій коментар про підтримку ЗСУ від партнерів.
Ми цінуємо всю надану країнами-партнерами військово-технічну допомогу, кожен зразок має свою цінність та користується попитом у військах – від комплектів супутникового зв’язку Starlink до реактивних систем залпового вогню HIMARS. Беззаперечно, зенітні ракетні системи PATRIOT (USA) перевершили всі наші очікування щодо ефективності їх застосування.