В США наприкінці травня відбулися значні зміни в позиції щодо можливості передачі ЗСУ далекобійних ракет ATACMS. Саме тоді питання почали обговорювати, і у Штатах назвали конкретні фактори, які впливають на рішення щодо зброї.
Пані Надзвичайний та Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова розповіла, що обговорення військових питань зазвичай є непублічним. І медійний дискурс з 2022 року суттєво відрізнявся від комунікації між Вашингтоном та Києвом. Наразі між державами немає чітких “ні” – натомість є багато можливостей, в тому числі і щодо передачі ATACMS.
Оксана Маркарова розповіла, що зрушення у питанні про далекобійні ракети відбулися наприкінці травня 2023 року.
Посол України в США наголосила, що “непереборних червоних ліній” у обговоренні передачі озброєння немає, тому Білий дім і Київ обговорюють багато варіантів. Щодо деяких пунктів українці спочатку чули відмову, але згодом Штати все ж надавали необхідне озброєння.
«Тому і я, і наш президент, і вся команда постійно наголошували на тому, що ми обговорюємо з нашими партнерами абсолютно всі варіанти. Щось вдається легше й швидше, щось дається, як нам, українцям, здається, завжди запізно, і ми хотіли би набагато більше», – повідомила Маркарова.
Насамкінець Маркарова повідомила, що Україна працює над усіма можливостями, і коли доводиться чути “ні”, дипломати сприймають це як додаткове завдання, яке треба виконати.