На думку німецьких депутатів, вітчизняна бронетехніка могла б урятувати незліченну кількість життів українських військових. Однак Німеччина не почала постачання БТРів чи БМП.
У Німеччині критикують голову Міноборони Крістіне Ламбрехт за відсутність постачання в Україну бронетехніки, яка б допомогла в тяжкій ситуації на сході України. Про це повідомляє таблоїд Bild.
Російські війська мають частковий успіх на сході України, захоплено всю Луганську область. Як пишуть у виданні, одна з причин — брак бронетехніки. Зазначається, що Захід почав реагувати на прохання України. Франція поставить бронетранспортери VAB, мабуть, вони вже прибули до України.
Крім Франції, бронетехніку поставляє Великобританія, Естонія, Нідерланди, Данія, Канада та Австралія.
І тільки Німеччина “знов вагається”. Журналісти зазначають, що на складах Бундесверу перебуває понад 1000 одиниць бронетехніки. Ламбрехт заявляє, що вони діятимуть у тісній співпраці із союзниками. Поки ж у парламенті критикують позицію уряду.
“У зв’язку з масованими діями Росії на сході України вкрай необхідно, щоб федеральний уряд поставив бойові машини піхоти або, принаймні, БТРи. Так само як це вже роблять Франція, Нідерланди, Канада та багато інших союзників”, — заявив член парламенту від “Зелених” Антон Гофрейтер.
Він також додав, що ЗС РФ завдають артилерійських ударів, від яких у бійців ЗСУ може не бути захисту під час пересування з пункту А до пункту Б. Німецькі Marder, Fuchs або Dingo, на думку депутата, могли б врятувати незліченну кількість життів.
Нагадаємо, 29 червня Німеччина та Нідерланди анонсували ще одне постачання САУ PzH 2000 для ЗСУ. Водночас Ламберхт заявила, що більше постачати такі САУ вони не мають можливості.
Поки Німеччина вагається у підтримці України на фронті, канцлер Німеччини продовжує виправдовувати цю бездіяльність. Він стверджує, що ФРН з об’єктивних причин не може передавати військову допомогу Україні так само інтенсивно, як США.
“Думаю, ви маєте зрозуміти, що є різниця між нами і такою країною, як США: Вашингтон багато витрачає на оборону, багато інвестує в це і тому має великі запаси озброєння”, – сказав він в інтерв’ю CBS, відповідаючи на запитання про те, чому не може швидше передавати військову допомогу.
“Ми надсилаємо Україні ту допомогу, яку можемо, навчаємо користуватися озброєнням”, – додав Шольц.
Відповідаючи на критику його дій у цій сфері, він наголосив: “Можна виявити дуже багато критиків, які “розбираються” в цих питаннях, які лише вчора пошукали інформацію в Google і тепер вважають, що знають абсолютно все”.
“Ми ж завжди бачитимемо, що ФРН робить дуже багато зусиль, зараз ми відправляємо найбільш технологічне озброєння з того, що реально використовувати”, – додав він.
Перед тим Шольц заявив, що повільні темпи постачання німецької зброї Києву пояснюються необхідністю навчання українських військових.
За його словами, українським військовим необхідний час, аби опанувати сучасні озброєння, аби використовувати їх максимально ефективно.
“Якщо ми постачаємо найсучасніші системи озброєння, такі як самохідні гаубиці або складні зенітні комплекси, солдати також повинні бути добре навчені, інакше ця зброя буде неефективною. Той, хто думає, що зброю можна купити у дилерів, як автомобілі, помиляється”, – сказав Шольц у інтерв’ю Merkur.de.
Позиція Олафа Шольца та всього уряду НІмеччини щодо України є доволі неоднозначною. Влада країни засуджує вторгнення кремля, проте кардинально жорстких рішень не приймає.