Російська армія, ймовірно, може готувати новий наступ на Лимано-Куп’янському напрямку. Він може початися пізніше — восени або взимку. На всій Лимано-Куп’янській осі немає жодної спокійної ділянки.
Про це розповів військовий експерт Владислав Селезньов.
Він зазначив, що нещодавно росіяни перекинули на схід 25 армію. Вона укомплектована особовим складом приблизно на 80%, технікою та озброєнням — наполовину.
«З іншого боку, 25-та армія буде наступати. Українська розвідка повідомляє: ворог робить проходи у своїх мінних полях і підтягує бронетехніку до лінії зіткнення. Зазвичай таке роблять перед атаками чи контратаками, тому ворог напоготові», — сказав він.
На думку Селезньова, окупанти спробують вийти до річки Оскіл та повернути під свій контроль східну частину Куп’янська. Він наголосив, що ефективна оборона наших військових залежить від ресурсів.
При цьому керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко звертає увагу на те, що окупанти б’ють по мостах та транспортній інфраструктурі. Він також вважає, що загарбники можуть незабаром піти в наступ.
«Ворог демонструє намір перейти до якихось наступальних дій на сході. Розрахунок на кінець осені — початок зими або, можливо, раніше. Тому нам теж доведеться приймати рішення про перехід в активну оборону», — підкреслив Мусієнко.
Додамо, що останнім часом російські війська посилили свої атаки на Сході України, переважно завдаючи ударів авіацією на Лимано-Куп’янському напрямку, а також роблячи частішими в цих районах бойові зіткнення.
Разом з тим, найбільша кількість ударів зосереджена в районі Сіверська та Серебрянського лісництва, що над Бахмутом.
Чому наступ окупантів активізувався саме на цих напрямках, що означає посилення атак авіації РФ та бойових зіткнень та яке для Росії має значення Бахмут – про це розповів військовий аналітик, полковник ЗСУ Петро Черник.
За його словами, Лимано-Куп’янська дуга залишається важливою лінією фронту, де завдяки успіхам ЗСУ вдається просуватись, зокрема, і в районі Бахмуту, який знаходиться якраз між Лиманом та Куп’янськом.
«Там відбувається наступ, і це відбувається не перший день, і так буде дуже довго. Бахмут рухається до оперативного оточення, це цілком можливо, а противник ухвалює зрозумілі рішення – починати тиснути (на сили оборони України,.) на найближчих ділянках, де дозволяє логістика. Це якраз є Куп’янськ і Лиман», – сказав Черник.
Експерт додав, що на думку росіян Україна має відтягувати сили і засоби з Бахмуту, якщо наступ армії РФ посилиться на Куп’янському та Лиманському напрямках.
«Вони не можуть вийти з Бахмуту, бо Бахмут політичний (має політичне значення для Росії,.), це константа. Нічого нового. Питання лиш коли (росіяни,.) накопичать стільки сил, щоб відважитись на черговий удар. Не знаю, може сьогодні, може завтра», – сказав Петро Черник.
Разом з тим, аналітик вказує що активність ворожої авіації є типовим прикладом поведінки військ перед наступом, “як за підручником”.
«Активність ворожої авіації – це підготовка. Як є артпідготовка, так є і застосування авіації. Хрестоматія, це воєнний підручник», – сказав він.
Водночас він заявив, що усі сили росіян на цьому напрямку доведеться “перемолоти”.
«Якщо навіть це дуже велике угруповання – його треба буде перемолоти. І навіть якщо в них будуть часткові успіхи в просуванні, то це не катастрофа», – сказав він.
Петро Черник додав, що росіян вчать стояти до смерті, аби не пустити ЗСУ в Бахмут.