Концентрація чисельності військ противника на Бахмутському напрямку залишається незмінною.

Про це повідомив офіцер артилерії 4-ї бригади НГУ «Рубіж» Володимир Назаренко.

«Потрібно чітко розуміти, що сучасна тактика війни полягає в тому, що наша й ворожа артилерія, а також інші засоби ураження, здатні завдати ударів. І чим ближче до лінії розмежування, тим більше насичення такими засобами ураження. Наприклад, на відстані 30-40 км працюють РСЗВ Himars, на більшій відстані працюють вже далекобійні засоби. Проте найголовніше значення має перша лінія розмежування. Тобто, чергова посадка, за яку ведуться бої», — пояснив Назаренко.

Військовослужбовець додав, що ворог не підсилює своє угруповання на Бахмутському напрямку особовим складом, проте й не зменшує його.

«На Донецькому напрямку бої йдуть за кожну посадку. Оскільки села і забудови просто знищені. До прикладу можна назвати Кліщіївку, де нічого не залишилось. Бої тривають в полях, посадках та окопах. Противник не збільшив чисельності військ на Бахмутському напрямку. Проте й не зменшив. Їхня основна задача на цьому напрямку — сидіти в оковах, терпіти обстріли й час від часу відстрілюватись. Можливо дійсно десь в тилах противник перекидає резерви. Однак на нашому напрямку та й на інших, концентрація військ противника залишається незмінною», — додав він.

Також варто додати, що сил і ресурсів у російських окупантів достатньо для оборони, але не для наступу. Противник намагається на окремих ділянках фронту вести локальні, ізольовані атакуючі дії.

Про це сказав військовий експерт Сергій Грабський.

“У ворога є поставлені завдання, їхнє бажання є очевидним, воно було оголошено — створити буферну зону в Харківській області. І тому ми спостерігаємо активність противника на Куп’янсько-Лиманському напрямку, “очистити”, як вони кажуть, від Збройних сил України усю територію Луганської та Донецької областей. І тому тут спостерігається активізація противника, зокрема на Авдіївському, Маріупольському напрямках. Бачимо спробу не допустити прориву українських Сил оборони до основних комунікацій у районі Соледарського виступу. І тут ми спостерігаємо активні дії росіян у районі Бахмута”, — зазначив Грабський.

Він наголосив, що російські окупанти мають багато ресурсу, але якість їхніх військ залишає бажати кращого. Для виконання амбітних завдань цього не вистачає.

“Противник має досить велику кількість військ, але якість цих військ залишає бажати кращого. Їх достатньо для того, щоб вести оборонні бої. І ми спостерігаємо оборонні бої на Південному напрямку, але їх недостатньо для того, щоб виконати поставлені амбітні завдання”, — зазначив експерт.

Наразі, каже він, можна спостерігати ситуацію, за якої армія РФ намагається на окремих ділянках фронту вести локальні, ізольовані атакувальні дії.

“Їх навіть не можна назвати наступальними. Атакувальні чи контратакувальні дії для того, щоб показати хоч якийсь успіх. Тому що завдання потрібно виконувати. А ті пафосні цілі, які були оголошені, не досягаються. Хоч щось потрібно пред’явити населенню, щоб підтримати їхній бойовий дух”, — наголосив він.

Як вважає Грабський, противник продовжуватиме бойові дії з такою ж інтенсивністю й надалі.

“Ворог буде продовжувати бойові дії надалі, маючи достатньо ресурсів невисокої якості, з такою ж інтенсивністю і в такому ж алгоритмі”, — сказав він.