Україна вступить в НАТО через План дій щодо членства (ПДЧ) – тепер офіційному Києву необхідно виконувати щорічні “домашні завдання”.
Вперше цю умову прийняття України до альянсу було закріплено в 2008 році під час саміту в Бухаресті. Діалог.UA зібрав думки експертів щодо рішення НАТО в Брюсселі.
Український блогер і журналіст Роман Шрайк:
“У комюніке за підсумками саміту НАТО є така фраза:” Ми підтверджуємо рішення, прийняте в 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу “.
З одного боку – круто, нам пообіцяли членство в НАТО. З іншого – нам його пообіцяли ще в 2008 році, 13 років тому. І все ж це плюс, нас не часто балують навіть згадкою перспективи. Коли нам нададуть навіть не членство, а план по вступу – бог його знає.
Поки пишуть, що варто зайнятися реформами, як по досягненню стандартів НАТО, так і реформою СБУ. Загалом, реформи з-під палки продовжують залишатися основою нашого прогресу “.
Журналіст Ігор Соловей:
“Які результати саміту Сімки та брюссельського саміту НАТО? Перше – Захід залишає двері НАТО відкритими для України і підтверджує попередні рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що такий процес приєднання буде йти саме через інструмент Плану дій щодо членства (якими б іншими шляхами не хотіла нас вести команда Зеленського, а відповідь і єдино вірний шлях є незмінним).
Така оригінальна відповідь Вашингтону на “наполегливі домагання Зеленського” по конкретних датах отримання Україною ПДЧ. Це також важливий сигнал саміту і власне чітка відповідь Путіну, що “червоні лінії” Кремля в питанні членства України в НАТО на Заході не сприймаються “.
Політолог Олексій Голобуцький:
“ПДЧ НАТО нам світить отримати тільки, якщо Байден і Путін ні про що не домовляться. А краще, якщо взагалі посваряться. По-іншому ніяк”.
Нагадаємо, перед самітом НАТО 14 червня президент Володимир Зеленський в черговий раз звернувся до президента США з питанням дати чітку відповідь щодо отримання Україною ПДЧ.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.