Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман розкритикувала заяви ексканцлера Герхарда Шредера про нібито відкритість президента РФ Владіміра Путіна до переговорів з Україною. Про це повідомляє Spiegel.
Якщо він каже, що Путін хоче врегулювання, то я можу сказати вам сьогодні, як це врегулювання має виглядати в його очах: Путін хоче східну Україну, – сказала Штрак-Ціммерманн.
“Я більш серйозно прислухаюся до того, що говорить пан Лавров, ніж до того, що говорить колишній канцлер” – додала вопоплна.
Голова комітету Бундестагу при цьому мала на увазі заяву Лаврова, в якій той стверджував, що метою Росії є зміна режиму в Києві.
Нагадаємо, ексканцлер Німеччини Герхард Шредер заявив, що російський президент Владімір Путін відкритий до дипломатичного врегулювання з Україною. Шредер зустрічався з Путіним минулого тижня у Москві.
Хороша новина полягає в тому, що Кремль хоче досягти переговорного рішення. Уже був переговорний підхід до конфлікту між Україною та Росією, наприклад, у Стамбулі в березні. Турки були дуже корисні, оскільки вони брали участь у переговорах щодо поставок зерна. Наразі це дуже корисно. Першим успіхом є угода про зерно, можливо, можна буде повільно розширити її до припинення вогню, – сказав ексканцлер.
Зазначимо, Шредер піддався жорсткій критиці і у Німеччині та за кордоном за відмову розірвати свої тісні зв’язки з Москвою після вторгнення Путіна в Україну. Кілька співробітників його офісу звільнилися після того, як він наполягав на збереженні своїх керівних посад у пов’язаних з Кремлем енергетичних гігантах “Роснєфть” та “Газпром”.
На тлі російської загарбницької війни проти України в Німеччині проти нього також проводиться внутрішнє партійне розслідування.
Тож очевидно, що пан ексканцлер не в тих умовах, щоб заявляти щось про переговори.
У свою чергу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нещодавно заявив, що відновлення мирних переговорів з Росією можливе, але лише після її поразки на фронті. Про це Кулеба розповів у інтерв’ю Forbes.
За його словами, жодних переговорів про мир наразі немає з вини російської сторони.
Статус мирних переговорів – це удар по Вінниці, удар по Миколаєву, удари по Харкову, інших містах і штурмові дії росіян на сході України. Росіяни як мантру повторюють: “З 24 лютого наші цілі залишилися незмінними, змінився лише спосіб їхнього досягнення”. Спосіб із фронтальної атаки на Україну з метою одномоментного знищення було змінено на концентровані удари і просування зі сходу. Але ціль залишилася незмінною – знищити нас, – сказав Кулеба.
Він наголосив, що задля відновлення переговорів, Україні спочатку необхідно змінити ситуацію на фронті.
Всі розуміють, що переговори безпосередньо привʼязані до ситуації на фронті. Я всім партнерам кажу просту річ: «За стіл переговорів Росія має сісти після поразки на полі битви. Інакше це буде знову мова ультиматумів. Президент України Володимир Зеленський дотримується в цьому питанні принципової позиції. Він не виключає можливість переговорів, але зараз для цього немає підстав, з огляду на агресивну поведінку Росії. Він дуже чітко прокомунікував це з лідерами країн, які натякали на переговори. Ці лідери теж перестали про це говорити, – зазначив Кулеба.