Президент Володимир Зеленський пояснив, що значили його слова зі стенограми телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом 25 липня про майбутнього генпрокурора Руслана Рябошапку, якого він назвав “на 100% своєю людиною”.

 “Мій товариш (генпрокурор Рябошапка – ред.), це правда, мій товариш. Вся моя команда – це мої люди. Вони не моя власність. Я їм не наказую, що робити. Вони пройшли довгий якийсь шлях, шлях виборчої кампанії”.

На брифінгу в Нью-Йорку після зустрічі з Трампом Зеленський зазначив, що Рябошапка не хотів йти на посаду генпрокурора.

Він додав, що Рябошапка хотів працювати в Офісі президента, тому що пройшов разом Зеленським 7 місяців виборчої кампанії.

Як повідомлялося, згідно зі стенограмою телефонної розмови з Трампом від 25 липня Зеленський обіцяв президенту США, що новий генпрокурор України заново розслідуватиме справу компанії, пов’язаної з сином екс-віце-президента США Джо Байдена Хантером Байденом (Burisma – Ред), і попросив американську сторону надати додаткову інформацію для проведення цього розслідування.

“Наступний генеральний прокурор 100% буде моїм чоловіком, моїм кандидатом, який буде підтриманий парламентом і почне нове розслідування у вересні. Він або вона розгляне ситуацію, зокрема, щодо компанії, яку ви згадали в цьому питанні”, – сказав Зеленський в телефонній розмові з Трампом, згідно з опублікованою в середу Білим домом його розшифровці.

Нагадаємо, що раніше американські ЗМІ повідомили про тиск, який в телефонній розмові президент США Дональд Трамп нібито чинив на Зеленського для поновлення розслідування щодо сина кандидата в президенти від демократів Джо Байдена. І в Вашингтоні, і в Києві це заперечували.

Через це демократи запустили в Конгресі процедуру імпічменту президенту США.

Зустріч Трампа та Зеленського відбулася на тлі скандалу, який виник через телефонну розмову президентів 25 липня. ЗМІ та демократи США звинуватили Трампа у тиску на Зеленського: начебто Трамп просив Зеленського переглянути кримінальну справу щодо сина головного конкурента на пост президента США Джо Байдена та його ролі в українській газовій компанії.