Український Головнокомандувач Сирський заявив, що робить ставку на безпілотні технології, які зможуть вирвати перемогу для України. Ця нова тактика змінить фронт до невпізнаваності.
Ситуація по всій лінії фронту динамічна. Зокрема, складна ситуація склалася на Работинському плацдармі в Запорізькій області.
Таку думку висловив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
“Там є певне просування ворога, але максимально вдається утримувати ситуацію. Ворог намагався атакувати в районі Лиманського напрямку, у нього було просування, але це просування закінчилося “квитком на концерт Кобзона”. Буквально кілька годин тому вдалося ворога зупинити, й ті групи, які намагалися прориватися, вони були знищені”, — сказав Братчук.
Проте, використання безпілотників, як й інших нових технологій, здатне змінити ситуацію і вирівняти лінію фронту.
“Дійсно, сьогодні ми говоримо про те, що безпілотники — це пріоритет. Безпілотники сьогодні — це найголовніше, що зберігає життя солдатів. Тому що в будь-якому разі ці бойові дії, їхня інтенсивність, яка не знизилася порівняно з тим, що було ще місяць тому… Можливо, на якомусь етапі буде все-таки зниження, тому що буде і ротація, і у ворога просто колосальні втрати. Але в будь-якому разі саме використання безпілотної авіації, саме використання нових технологій, якісний підхід до війни, він здатний змінити ситуацію, здатний як мінімум вирівняти лінію фронту. Те, про що ми сьогодні говоримо, це першочергове завдання для України — стабілізувати лінію фронту на всіх напрямках, і, власне, проводити активну оборону, яка передбачає, зокрема, певні контрнаступальні заходи. Ну, і вже рухатися потім далі”, — сказав він.
Братчук констатував, що на всіх напрямках тривають складні бої, інтенсивність яких може падати на якийсь дуже короткий період часу. За його словами, у російських окупантів зараз є кількісна перевага за особовим складом і за технікою.
Спікер повідомив, що українським Силам оборони вдається максимально стримувати росіян, хоча противник просувається на Авдіївському напрямку в Донецькій області.
“Якщо ми говоримо про населені пункти, то Орлівка, Тоненьке — дуже складна ситуація. Дійсно, десь доводиться відступати, тому що стояти на позиціях, які перетворилися на руїни, абсолютно немає сенсу. Треба зберегти солдата. Ми про це весь час говоримо”, — сказав Братчук.
За його словами, ситуація по всій лінії фронту динамічна, насичена бойовими діями.
“Десь доводиться відступати, залишати позиції, але водночас контратаками повертати те, що було втрачено, або, наприклад, десь і просуватися на позиції, на яких ворог намагався закріпитися”, — сказав Братчук.
Спікер також наголосив на важливості зведення фортифікаційних споруд.
В той же час, збройні сили Російської Федерації зіткнулися з нестачею важкої техніки, тому зосереджують свої зусилля тільки на певних ділянках, особливо на Донеччині: у районах Авдіївки, Новопавлівки та Часового Яру.
Про це повідомив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр. Микола Маломуж. Микола Маломуж.
“На Авдіївському напрямку вони посилили використання важкої техніки, тому що стоїть завдання — розвивати далі наступ, більш масштабного характеру, і весь час спокуса: просунутися далі, захопити певні населені пункти, але “м’ясними штурмами” не виходить”, — сказав він.
Як він наголосив, українські Сили оборони готові протистояти тактиці “м’ясних атак”, що підтверджується ліквідацією понад тисячі російських солдатів щодня.
“Це величезний підрив обороноздатності в живій силі, але без танків, БТР (бронетранспортерів.), ракетних систем — нічого зробити не можуть. Тому, буквально вчора почали штурм важкою технікою на сході, Авдіївський напрямок, а на півдні, достатніх засобів немає”, — повідомив Маломуж.