Понад 20 депутатів столиці взагалі не подали свої декларації в передбачений законом термін – до 1 квітня.

Про це громадському руху ЧЕСНО повідомили у Київраді. За рішенням Київради, її депутати подають декларації до міської ради, а не за місцем роботи.

"Вони провалили тест на відкритість. І знаково, що більшість – представники провладної фракції УДАР. Ми зачекали тиждень після дедлайну і направили депутатське звернення",  – зазначає депутатка Галина Янченко, яка у січні домоглася прийняття рішення Київради про оприлюднення декларацій депутатів на сайті не пізніше 30 квітня.

Прикметно, що декларації від виборців приховали переважно мажоритарники.

 

NoDeclar_KMR_mazhr

Декларації приховують не лише мажоритарники, але й списочники.

NoDeclar_KMR_spisok

Громадський рух ЧЕСНО праналізував оприлюднені на сайті Київради дані. Ось ті, хто отримав найбільше доходів у 2014 році.

Найбагатшим з тих депутатів, чиї декларації є публічними, виявився Максим Микитась – забудовник, працює президентом Української державної будівельної корпорації "Укрбуд".

Діяльність забудовника-мільйонера в столиці досліджували журналісти програми "Схеми".

"Схеми" виявили, що забудова житлового комплексу на вулиці Микільсько-Слобідській ведеться з порушенням норм забудови прибережної смуги Дніпра, безпосередньо в 50 метрах від води, замість 150 метрів, передбачених законом. Також земельні ділянки, на яких нині ведеться незаконне, на думку киян і активістів, будівництво, мають змінене цільове призначення, без збереження зелених зон. Мешканці Микільської Слобідки через це будівництво комплексу хмарочосів переконані, що будуть відрізані від Дніпра і позбавлені пляжу назавжди.

У Київраді Микитась став заступником голови комісії з питань містобудування та архітектури.

Друге місце з-поміж найбагатших депутатів, чиї декларації є у відкритому доступі, посів секретар Київради УДАР-івець Олексій Рєзніков, який ще у березні надав Громадському руху ЧЕСНО свою декларацію про доходи.

Третій – "радикал" Марк Греcь – директор студії документальних фільмів Національної телекомпанії України. Знаково, що власник мільйонних статків працює на державній посаді. Гресь став заступником голови у комісії з питань торгівлі та підприємництва, хоча, з огляду на свою діяльність, міг би піти до комісії з питань культури.

Замикають ТОП-5 мільйонерів Київради власник "Фуршетів" УДАР-івець-мажоритарник від Дарниці Ігор Баленко та позафракційний мажоритарник від Оболоні Вадим Столар. Обидвоє, згідно з результатами моніторингу Громадського руху ЧЕСНО, потрапили до списку прогульників Київради.

 

 

 

25-50_4WVamba

Як виявилось, кожен із топ-5 минулого року отримав більший дохід за міського голову Віталія Кличка, який задекларував 1,166 мільйона гривень доходів у 2014 році.

Окрім "грошових мішків", у Київраді є й "церковні миші". Деякі депутати Київради за 2014 рік не заробили, як виявилось, ані копійки. А дехто за місяць заробляє не більше 2 тисяч.

 

 

 

TOP_poor

До речі, статус депутата місцевої ради, згідно з законом, дає депутатам право на безкоштовний проїзд у межах міста. Для тих, хто не має коштів, це суттєва пільга.

Суцільні нулі в доходах УДАР-івки Катерини Кириченко. Вона – фізична особа-підприємець.

Гендиректор ТОВ "Верона-Укр" Сергій Костюк, мажоритарник з Дарниці, попри керівну посаду, теж має нульовий дохід.

Ці двоє депутатів у Київраді входять до нечисельної екологічної комісії.

Нульові доходи і в Романа Головні – представника "Громадянської позиції" у Київраді. У графі "посада", де мало б фігурувати місце роботи, Головня написав, що він "депутат Київради". Головня входить до непопулярної з-поміж депутатів комісії з питань охорони здоров’я.

З незначним відривом від цих трьох депутатів йде УДАР-івка з Шевченківського району Юлія Лимар. За весь рік її статки склали менше 2 тисяч гривень. Працює депутатка наразі заступницею начальника відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Київській області. А у Київраді потрапила до комісії з питань торгівлі та підприємництва.

Помічник-консультант народного депутата Дмитра Андрієвського УДАР-івець Руслан Кисіль заледве заробив за минулий рік 20 тисяч гривень. Помічник нардепа, який має вагомий вплив у Солом’янському районі, потрапив до комісії з питань власності.

До речі, Кисіль – найзатятіший прогульник у своєму Солом’янському районі.

Нагадаємо, що депутати працюють у Київраді на громадських засадах, але щороку для виконання доручень виборців із бюджету Київа на їх вимогу їм можуть виділити по 200 000 тисяч гривень кожному.

bill1

 

kiev.pravda.com.ua