Деокупація Кримського півострова є топпріоритетом зовнішньої політики України.
Про це в ході форуму “Україна 30. Міжнародна політика” заявила заступниця глави МЗС Еміне Джапарова, інформує “Дзеркало тижня”.
“Деокупація Криму є топпріоритетом зовнішньої політики України. Яким став Крим сьогодні? Найбільш гострі проблеми створені окупаційною російською владою в таких галузях: безпрецедентна мілітаризація, масові порушення прав людини, переслідування релігійних спільнот і ПЦУ, мусульман Криму, порушення норм міжнародного гуманітарного права і, зокрема, заміщення населення окупованої території громадянами РФ, перетворення Криму і навколишніх вод на свій військовий форпост в Азово-Чорноморському регіоні”, – зазначила Джапарова.
Зазначимо, 6 липня в окупованому Криму починають розглядати по суті справу заарештованого фрілансера. Про це повідомляє у Фейсбуці Центр прав людини ZMINA.
«6 липня в Криму починається суд над фрілансером проєкту «Крим.Реалії» (Радіо Свобода) Владиславом Єсипенком. Він зазнав катувань з боку співробітників ФСБ, які хотіли вибити з нього «зізнання», а тепер окупанти хочуть засудити його за сфабрикованою справою», – йдеться у повідомленні.
В свою чергу, президент Радіо Свобода Джеймі Флай прокоментував ситуацію, в якій опинився Владислав Єсипенко. Флай закликав негайно звільнити журналіста, а звинувачення проти нього назвав «повністю сфабрикованими».
Як повідомлялося, 16 березня у ФСБ Росії заявили, що 10 березня в Криму був затриманий Владислав Єсипенко, нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України».
Два дні адвокати не могли зв’язатися із затриманим, пізніше він повідомив про тортури з боку спецслужб.
Як стверджують у ФСБ, Єсипенко «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму».
У відомстві посилаються на свідчення Єсипенка, в яких він нібито зізнався, що збирав інформацію «в інтересах спецслужб України, а саморобний вибуховий пристрій зберігав в автомобілі для забезпечення власної безпеки».
Українські правозахисники опублікували спільну заяву, в якій зажадали від російської влади звільнити Єсипенка. Україна і міжнародне співтовариство закликали посилити тиск на Росію за політично мотивовані переслідування у Криму.