36733

З початку року Міністерство інфраструктури оголосило старт відбору кандидатів на посади генеральних директорів “Укрзалізниці” (УЗ), аеропорту “Бориспіль” і аеропорту “Львів”, який здійснюється спільно з експертами консалтингових компаній Talent Advisors, ЕBS і Deloitte.

Прийом заявок було завершено 19 січня. Згідно з повідомленням міністерства, на посаду голови залізничного відомства  надійшло понад 200 резюме потенційних кандидатів, передає Корупція.інфо

Основними критеріями для відбору кандидатів були управлінський досвід на великому підприємстві і готовність до реформ, які необхідно буде провести на УЗ. Після цього розпочався другий етап – інтерв’ю, під час якого з учасниками конкурсу спілкуються заступники міністра та експерти консалтингових компаній.

З кандидатами, які пройдуть другий етап, говоритиме безпосередньо міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, і вже після цього спеціальна комісія обере переможця.

Цьогоріч має відбутися акціонування УЗ. Обраний керівник підприємства буде втілювати цей процес.

Незважаючи на те, що у міністерстві неодноразово наголошували на публічності та прозорості конкурсу, ні кількість учасників, які пройшли перший етап, ані їхніх імен досі не названо. У відомстві зазначають, що оприлюднять цю інформацію “пізніше”, без зазначення точних дат.

Водночас кандидати розгорнули боротьбу за крісло очільника УЗ, використовуючи інтриги та замовні матеріали в ЗМІ.

Джерела в “Укрзалізниці” надали перелік переможців першого етапу, яких близько 10.  

Майже всі вони теперішні або колишні керівники підрозділів залізничного відомства і мають найбільші шанси на перемогу.

 

Головні претенденти

Андрій Буковський

Андрій Буковський – експерт Ради з реформування при Мінінфраструктури.

Колишній начальник головного управління реформування та корпоративного розвитку “Укрзалізниці”.

 

 

 

 

 

Михайло Макаренко  Михайло Макаренко

 

Михайло Макаренко – ректор Державного економіко-технологічного університету транспорту.

У 1994-2000 роках працював заступником гендиректора “Укрзалізниці”, потім два роки був головою Придніпровської залізниці, а в 2008-2010 рр. – директором департаменту залізничного транспорту Мінтрансу.

За інформацією, перебуваючи на посаді замголови “Укрзалізниці”, Макаренко був причетний до корупційного скандалу, пов’язаного з незаконним розпродажем майна УЗ за допомогою підробних документів.

У той час профільне міністерство очолював Йосип Вінський. Суди щодо цієї справи тривають досі.

 

Анатолій Лашко

Анатолій Лашко – колишній перший заступник гендиректора “Укрзалізниці” (до 2009 року). Зараз не працює у зв’язку із виходом на пенсію.

У листопаді 2014 року балотувався до Верховної Ради за списком партії “Відродження”, яку в 2005-му заснував загиблий за загадкових обставин екс-міністр транспорту Георгій Кірпа.

Власник близько десяти патентів на різноманітні візки вантажних і пасажирських вагонів.

Син Лашка – Андрій та донька ще одного екс-заступника гендиректора УЗ Юрія Федюшина – Наталія, є засновниками компанії “Натан” і опосередкованими власниками фірми “Рейл”.

За даними “Наших грошей”, за останні шість років “Рейл” виграв тендерів “Укрзалізниці” на 163,24 млн грн, “Натан” – на 38,49 млн грн.

Ще одна фірма Лашка й Федюшиної – “Планета-Рейл” – за цей період отримала замовлень на 32,83 млн грн.

Неодноразово конкурси проводилися з підставними конкурентами, або й узагалі за переговорною процедурою.

 

Сергій Михальчук

Сергій Михальчук

Сергій Михальчук був заступником гендиректора “Укрзалізниці” Михайла Костюка в 2009-2011 роках.

Костюк відомий тим, що разом із нардепами від Блоку Петра Порошенка братами Ярославом і Богданом Дубневичами запатентував колійні кріплення, за які УЗ щороку сплачувала мільйони гривень.

Окрім того, фірми з його оточення регулярно вигравали й інші тендери залізниць.


 

Віктор Остапчук керував "Південною залізницею" в 2000-2012 роках, був депутатом Харківської облради від Партії регіонів. Він - народний депутат 7-го скликання. На виборах у листопаді минулого року знову пройшов у парламент по округу №177 у Харкові. Член комітету ВР із питань транспорту. За підрахунками "Наших грошей", поки Остапчук був на посаді директора "Південної залізниці", фірми, що належали його дружині Наталії та її партнерам, виграли в тієї самої "Південної залізниці" підрядів щонайменше на 896 мільйонів гривень. Ці ж фірми продовжують вигравати тендери залізниці й тепер, але вже не такі масштабні – до 10 млн грн.

Віктор Остапчук

Віктор Остапчук керував "Південною залізницею" в 2000-2012 роках, був депутатом Харківської облради від Партії регіонів. Він – народний депутат 7-го скликання. На виборах у листопаді минулого року знову пройшов у парламент по округу №177 у Харкові.

Член комітету ВР із питань транспорту. За підрахунками "Наших грошей", поки Остапчук був на посаді директора "Південної залізниці", фірми, що належали його дружині Наталії та її партнерам, виграли в тієї самої "Південної залізниці" підрядів щонайменше на 896 мільйонів гривень. Ці ж фірми продовжують вигравати тендери залізниці й тепер, але вже не такі масштабні – до 10 млн грн.

Віктор Остапчук керував “Південною залізницею” в 2000-2012 роках, був депутатом Харківської облради від Партії регіонів.

Він – народний депутат 7-го скликання. На виборах у листопаді минулого року знову пройшов у парламент по округу №177 у Харкові. Член комітету ВР із питань транспорту.

За підрахунками “Наших грошей”, поки Остапчук був на посаді директора “Південної залізниці”, фірми, що належали його дружині Наталії та її партнерам, виграли в тієї самої “Південної залізниці” підрядів щонайменше на 896 мільйонів гривень.

Ці ж фірми продовжують вигравати тендери залізниці й тепер, але вже не такі масштабні – до 10 млн грн.

 

Олексій Кривопішин

Олексій Кривопішин

Олексій Кривопішин – директор найбільшої в Україні “Південно-Західної залізниці”.

Був призначений на посаду у 2002 році, залишається ним і сьогодні. У 2006-2008 роках також був депутатом Київради від БЮТ, а у 2010-му обрався до Вінницької облради вже від Партії регіонів.

Численні фірми його дружини, брата, сина та невістки орендують готель “Експрес”, що розташований у центрі столиці, і підземний тунель біля вокзалу “Київ-пасажирський”.

Вони ж володіють майже всіма точками продажу на тому ж вокзалі.

Крім того, вони вигравали десятки тендерів ПЗЗ та інших залізниць на прибирання та обслуговування у пасажирських вагонах.

Володимир Панкратов
Володимир Панкратов

Загалом фірми сім’ї Кривопішиних виграли підрядів залізниць щонайменше на 758 мільйонів гривень.

Володимир Панкратов – колишній керівник Головного управління майнових і земельних ресурсів “Укрзалізниці” та голова “Київ-Дніпровського міжгалузевого підприємства промислового залізничного транспорту”.

 

Олександр Малін

Олександр Малін

Олександр Малін був першим заступником міністра інфраструктури Максима Бурбака в червні-жовтні 2014 року. До цього три місяці пропрацював головою “Укравтодору”.

До призначення в “Укравтодор” Малін був заступником голови Податкової адміністрації в Одеській області та начальником спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одеса.

У його власності перебуває готельно-ресторанний комплекс “Портофіно”, розташований на одеському пляжі “Аркадія”. За оренду цих ділянок фірми, пов’язані з Маліним, сплачують занижену орендну плату.

Батько Маліна – бізнес-партнер колишнього директора КП “Узбережжя” Юрія Басіна по ТОВ “МБК-2006″. Благоустрій та утримання території одеських пляжів входить до компетенції саме КП “Узбережжя”.

Держфінінспекція нещодавно встановила, що це комунальне підприємство впродовж 2010-2013 років недоотримало доходів на суму понад 1,35 млн грн унаслідок неукладання договорів з орендарями.

 

 

ІА Корупція.інфо

за матеріалами: INSIDER