У Коболєва проблема. Незважаючи на збитки “Нафтогазу” в розмірі майже $ 700 млн у 2020 році, топ-менеджмент компанії надав багатомільйонні бонуси, частина з яких – 1% винагороди за юридичну перемогу компанії над “Газпромом” в 2018 році на суму в $ 5 мільярдів.
Про це повідомляє KyivPost.
У листі наглядовій раді “Нафтогазу” від 1 липня гендиректор Юрій Вітренко, який змінив звільненого Андрія Коболєва, закликав до прозорості. І розкритикував небажання відкривати інформацію про зарплати і бонуси топ-менеджерів за рішенням часів Коболєва.
Сам Коболєв отримав компенсацію в розмірі 12,7 мільйона доларів в 2020 році, інформацію ховав, як і Клер Споттісвуд, яка в якості голови наглядової ради щорічно отримувала 230 тис. доларів.
У фінзвіті “Нафтогазу” за 2020 рік розкривається загальна сума винагороди в розмірі майже 25 мільйонів доларів тільки для 17 вищих посадових осіб, включаючи п’ять членів правління. Решта все приховали. Така непрозорість порушує правила корпоративного управління для держкомпаній. Якщо “Нафтогаз” їх порушує, маючи дохід в 7 млрд за рік, то чого очікувати від інших.
Коболєв був звільнений Кабміном за розрив більш ніж в 1 мільярд доларів у фінансових показниках між тим, що “Нафтогаз” обіцяв уряду, і тим, що він фактично заробив. “Нафтогаз” заявляв уряду, що отримає чистий прибуток у розмірі майже $ 400 млн. Натомість держава зазнала збитків майже в $ 700 млн.
Зацініть розміри компенсацій. Сергію Перелому, перший заступник голови правління – $ 2,3 млн в розмірі компенсації, включаючи базову заробітну плату в розмірі $ 270 тис. Отто Ватерлендер, головний директор по трансформації “Групи Нафтогаз” і член правління – $ 2,2 млн компенсації, $ 322 тис. зарплати . Петрус Стефанус ван Дріель, головний фінансовий директор “Групи Нафтогаз” і член правління – $ 1,7 млн компенсації у $ 270 тис зарплати.
Фактично “Нафтогаз” при Коболєву перетворився на дійну корову, на якій заробляли собі різні люди, приховуючи дохід, а держава несла через них збитки.
“Коболєва і його партнерам за викачування грошей з «Нафтогазу», по-хорошому, треба ставати на лижі. Не дарма ж він своїй мамі гроші в США відправляв.
Взагалі історія з преміями в «Нафтогазі» спочатку була куди більш багатообіцяючою в плані розслідувань, ніж наглядові ради. Але тут, і на тлі збитків самої держкомпанії на майже $ 700 млн, – це прям комбо. Виписати собі при такому провалі компанії за рік $ 12,7 млн бонусів, а для інших ТОПів $ 25 млн – це успіх. Нахабство тут навіть не друге щастя – перше”, – коментують “Клименки”.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.