Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук поставив перед новим главою Державної служби геології і надр (Держгеонадра) Романом Опімахом завдання протягом двох місяців навести лад у відомстві.

“Я особисто доручаю вам, пане Романе, протягом двох місяців навести тут лад. Орган має стати відкритим, весь документообіг має бути максимально оцифрований, заявки мають подаватися через Інтернет”, – сказав він під час представлення співробітникам Держгеонадр нового глави відомства в Києві у п’ятницю.

“Ставлю новому керівнику чітке завдання. До кінця року позбутися саботажників, корупціонерів і очільників “схематозів”, – цитує прем’єра Урядовий портал.

Коментуючи реформування служби, він також закликав співробітників відомства, не готових працювати в інтересах держави, писати заяви на звільнення.

“У мене особисто високий рівень довіри до пана Романа, я впевнений у тому, що він може докорінно змінити логіку роботи. Я впевнений, що серед вас (працівників служби. – Ред.) є фахові, порядні люди, які можуть йому в цьому допомогти, всім іншим тут не місце. Тому якщо у вас є бажання працювати в інтересах держави, можливість чинити опір усім спокусам – ласкаво просимо до команди. Якщо немає – пишіть заяви”, – додав він.Крім того, Гончарук наголосив на необхідності підготовки відомством до кінця року максимальної кількості лотів для їхньої реалізації на аукціонах.

Зі свого боку новопризначений глава Держгеонадр Опімах як пріоритетні завдання зазначив нульову толерантність до корупції, перехід на цифровий документообіг, впровадження електронного кабінету надрокористувача, мінімізацію контактів суб’єктами ринку, реалізацію всіх спецдозволів через аукціони.

“Це має гарантувати нам прозорість, комфортність, швидкість проходження погоджувальних процедур, а також дозволить нівелювати суб’єктивізм і упередженість під час ухвалення рішень, і, зрештою, перейти від традиційної бланкової форми до спецдозволів в електронному форматі”, – сказав Гончарук.

Також варто додати, що Український прем’єр-міністр Олексій Гончарук був шокований, коли приїхав у Запоріжжя.

Його шокувало довготривале будівництво мосту у місті.

“Місто з великим потенціалом, але занедбане неефективним менеджментом. За прикладами далеко ходити не треба. Сьогодні я був на запорізькому мосту. Символ корупції та невиконаних обіцянок чиновників. Міст почали будувати в 2004 році! 15 років (!!!). І не побудували. За цей час в Україні змінилось 5 президентів, відбулось 2 революції. Це якийсь треш! Я вже не кажу, що за цей час вартість проекту зросла від 5 до 16,2 млрд грн”, – написав він.