Фракція “Слуги народу” планує на засіданні 28 жовтня обговорити скандал з можливим підкупом депутатів, а також переписку нардепа В’ячеслава Медяника і виступ нардепа Євгена Шевченка на російському телебаченні.
Про це сказаав у інтерв’ю перший заступник лідера фракції СН Олександра Корнієнка УП
Цитуємо, “У понеділок у нас буде засідання фракції. Там ми обговорюватимемо багато запитань, серед яких і це теж (скандал з хабарями і перевірка на поліграфі – ред.).
Я думаю, що порозуміння можна буде знайти. У цьому кейсі є кілька слоїв: саме голосування на комітеті, також є непорозуміння всередині комітету, коли одні депутати кажуть, що треба працювати так, інші – що треба працювати по-іншому.
Решту скандальних кейсів треба обговорити теж. Є запити від депутатів розібратися у ситуації по Медянику (В’ячеслав Медяник, який на засіданні Ради обговорював у телефонній переписці, як вирішити питання з прокурорами – УП), по Шевченку (Євген Шевченко, який виступив по російському ТБ – УП)”.
Окрім того, Корнієнко додав, що на це засідання проситимуть прийти усіх депутатів, “тому що, можливо, будуть розглядатися принципові рішення”.
Разом з тим він підкреслив, що “принципові рішення” це не обов’язково виключення з фракції – можуть бути абсолютно інші рішення.
Чи приїде на засідання фракції президент Володимир Зеленський, наразі невідомо.
За словами Корнієнка, питання хабарів і детектора брехні у фракції уже обговорювали, але та нарада не була масштабною, оскільки багато заступників голови фракції на округах, частина на виїзному комітеті на Донбасі, а президент та багато людей з Офісу перебувають зараз у Японії.
Він також додав, що ідея перевірки на детекторі брехні виникла у голови фракції Давида Арахамії.
За словами Корнієнка, президент, перебуваючи в Японії, знаходить час на спілкування з Арахамією, оскільки переживає через скандал з можливими хабарями. Він також уточнив, що Зеленський переживає не за імідж чи організаційний стан, а через “те, що ми ставимо під сумнів нашу головну ідею – очищення еліт”.
Також, корнієнко зробив заяву про розпуск Ради.
“Не хотілося б так часто Раду міняти. Але, якщо буде турбулентність політична, я думаю, президент буде визначатися. Я не бачу, що зараз є аж такі ознаки. Зараз ще є потенціал домовлятися, є потенціал командно працювати. І, знов-таки, якщо ми зараз розпускаємо Раду, доведеться проводити вибори із мажоритаркою. Треба спочатку доробити виборчий кодекс. До середини листопада ми маємо його вже скомпілювати. Там буде відкритий список з регіональною прив’язкою – фактично, це дуже великий крок вперед від мажоритарки”, – каже Корнієнко.