Російські військові не можуть здобути успіхів і просунутися на Донеччині. Голова Донецької ОВА Павло Кириленко на брифінгу в медіацентрі “Україна-Укрінформ” 30 листопада
“Ситуація на Донеччині є складною, однак контрольованою. Ворог своїми наступальними діями, завдяки нашим мужнім захисникам, не може просунутись і здобути успіхів”.
Кириленко повідомив, що всього з початку повномасштабного вторгнення окупанта на Донеччині загинуло 1 235 людей, 2 663 особи зазнали поранень. Він наголосив, що на території всієї області немає жодного безпечного місця. 18 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що на Донеччині тривають наджорстокі бойові дії, водночас на жодній ділянці фронту ЗСУ не піддаються ворогу. В Інституті вивчення війни припускають, що за декілька тижнів темпи бойових дій, зокрема на Сході, можуть зрости. Проте для цього потрібний ряд умов.
Про це в ефірі 24 каналу розповів речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. Він зазначив, що важливо, якою буде зима та який стан ґрунтів – промерзне чи не промерзне. Сергій Череватий повідомив, що є й умови, які від них залежать і яких дотримуються, – це підготовлений, навчений і невимучений особовий склад.
“Також наявність резервів та потрібної кількості потужних засобів ураження, тому що на відміну від росіян ми не вдаємося до авантюр й не кидаємо особовий склад так, щоб потішити когось з керівництва або підігнати до якоїсь дати. Вимоги такої від керівництва немає, – пояснив Сергій Череватий.
“Важливий елемент й те, що надходить військова техніка наших партнерів. Чим якісніша вона буде, тим більша ймовірність того, що ми швидше зможемо підготуватися”, – додав речник.
За його словами, вже зараз у нас є високоточна зброя. ЗСУ дуже вправно, дуже економно й дуже ефективно її використовують.
“По суті, звівши її використання до: один постріл – одне серйозне ураження. Як було цієї доби у Сватовому, де уражений підрозділ противника, скупчення особового складу – 20 загиблих й 30 поранених, – повідомив Череватий.
Він додав, попри те, що в нас немає великої чисельної переваги, але ми бачимо слабкі місця ворога та в нас є підготовлені резерви. Крім того, можемо на певних ділянках прорвати його й змусити бігти. ЗСУ це вже робили.
“Коли настане такий момент на Донецькому чи на Луганському напрямку – це обовʼязково буде використано, але за всіма правилам військової науки”, – акцентував речник.
У свою чергу, контрнаступ українських воїнів у Луганській області сповільнився. Наразі найактивніші бої між Силами оборони України та російськими окупантами точаться навколо Сватового. Про ситуацію на Луганському напрямку розповів очільник Сєверодонецької районної військової адміністрації Роман Власенко в ефірі Еспресо. За його словами, ситуація ускладнилася через несприятливу погоду. Він повідомив, що волога в землі не дає можливості проїжджати колісною технікою. Через це просування ЗСУ можливе лише на гусеницях.
“Це дуже ускладнює рух ЗСУ вперед”, – заявив Власенко.
Крім того, за його словами, контрнаступ ЗСУ сповільнився біля Білогорівки та Кремінної. Натомість Сватове є центром протистояння у Луганській області.
“Наразі щодо контрнаступу ситуація трохи сповільнилась біля Білогорівки та Кремінної. Більш-менш рух є навколо Сватового – північніше, південніше. Зараз Сватове є центром протистояння на Луганщині”, – повідомив глава Сєверодонецької РВА.
Разом з тим активіст Сергій Стерненко повідомив, що на Сватівському напряму у росіян є величезні втрати. За його словами окупанти кидають у бій мобілізованих та зеків практично без підтримки техніки.
“Ті масово вмирають, і на їхні вже пристріляні позиції заходить нове м’ясо. І так по колу. Схожа картина і на сусідніх ділянках фронту”, – зазначив Стерненко.