Перша леді України Олена Зеленська оприлюднила в “Інстаграмі” зворушливий пост у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

“Експозиція «Дзвінок у 1986-й» у Національному музеї «Чорнобиль», на відкритті якої побувала, є символом зв’язку поколінь. Вона нагадує нам про важливість історичної пам’яті про техногенну катастрофу, яка вважається найбільшою в історії людства”, – зазначила вона.

Та додала: “Цей дзвінок у минуле – насправді повідомлення нам, застереження. Щоб не забували самі, розповідали дітям. Щоб цю трагедію вони не сприймали лише як сюжет фільму. Щоб вони усвідомили жах тієї реальності, винесли суворий урок і не повторили допущених помилок. Щоб знали історії звичайних людей, які врятували світ. Я безмежно вдячна ліквідаторам аварії на ЧАЕС за їхній надлюдський подвиг.

P.S. Мала честь особисто подякувати Миколі Феодосійовичу Горбаченку, дозиметристу, який чергував на реакторі тієї страшної ночі, очевидцю аварії та ліквідатору її наслідків, і привітати його з ювілеєм.
Люди із суперможливостями реальні, вони серед нас. Цінуймо їх зараз, щоб не було запізно”.