Міноборони Великої Британії передбачає погіршення умов для пересування по місцевості у районі Бахмута, що ймовірно може дати перевагу українським захисникам. 

Про це йдеться у розвідувальному огляді британського Міноборони. 

У той час як українські війська продовжують обороняти Бахмут, йдеться у зведенні, підвищення температури призведе до багнистих умов та бездоріжжя, що обмежує пересування по пересіченій місцевості. 

Погане пересування по пересіченій місцевості зазвичай дає певну військову перевагу силам, що обороняються, наголошує британське відомство. 

Денна температура ґрунту в цьому районі підвищилася і зараз значно перевищує температуру замерзання. Як і з середини лютого 2023 року, нічні заморозки та денні відлиги залишаються ймовірними до наступного тижня. 

Однак прогнозоване потепління навесні призведе до подальшого зниження умов пересування по місцевості. 

“Майже напевно, що наприкінці березня, після останньої відлиги, пересування по місцевості буде найгіршим. Це додасть додаткових труднощів наземним операціям і ускладнить пересування важкої бронетехніки по бездоріжжю, особливо по розпушеному ґрунту на Бахмутському напрямку”, – йдеться у британському огляді. 

Водночас іноземне видання The Telegraph пише, що новий наступ Росії “загруз у багнюці”, оскільки цьогоріч в Україні рано почалася весняна відлига. Замерзлі взимку поля і засніжені ліси під Бахмутом перетворилися на непрохідні місцини густого мулу в результаті раптового потепління. Такі несприятливі погодні умови для окупантів особливо завадять зусиллям Росії в Бахмуті. 

Зазначається, що, наприклад, навколо Бахмута дороги перетворилися на річки і вони “забиті” багнюкою по коліна. Експерти вважають, що ці умови, ймовірно, принесуть користь українським військам, адже російські війська, які покладаються на швидке просування для свого наступу, вже загрузли в багнюці. 

“Обидві сторони залишаються на своїх позиціях, тому що, весна – це бруд. Таким чином, рухатися вперед неможливо”, – розповів командир фронтової батареї реактивних систем залпового вогню Микола. 

Весняна відлига, яка вже руйнувала плани армій щодо наступу на всю Україну, можливо, “відкрила вікно” можливостей для Києва, щоб зміцнити свої позиції там.  

Видання вказує на те, що сезон відлиги переслідував наступ гітлерівських танкових частин на Москву в 1941 році, і його часто вважають порятунком радянської столиці від німецької окупації. 

“Рання частина весни та перешкоди ускладнять російські атаки, особливо піші, оскільки сильна бруд сповільнить їх”, — сказав Хеміш де Бреттон-Гордон, колишній командир 1-го королівського танкового полку. 

В той же час за словами Марини Мирон – почесного наукового співробітника Центру військової етики Королівського коледжу в Лондоні, – як для ЗСУ, так і для ЗС РФ Бахмут має важливе стратегічне значення. Взяття міста означало б подальший поступ російських військ – наприклад, у бік Краматорська, пояснює експерт. Крім того, під контролем РФ виявилися б важливі шляхи сполучення, що помітно ускладнило б для ЗСУ ведення оборони. Ймовірно, здавання Бахмута підірвало б дух української армії і, можливо, означало б втрату віри у можливості ЗСУ з боку західних партнерів”, – додає Мирон. 

На останній аспект звертає увагу і Ральф Тіле, який раніше входив до кабінету Верховного головнокомандувача НАТО в Європі, полковник бундесверу у відставці. Україна “вимушена демонструвати успіхи своїм західним партнерам”, “адже у публічному полі (урядам країн-союзників. – Ред.) необхідно постійно в тій чи іншій формі доводити, чому їй надають таку велику підтримку”, наголошує експерт. 

  

Тіле вказує і на психологічний фактор, пов’язаний із захистом Бахмута: “Це сигнал для всієї України, для цивільного населення та солдатів на інших фронтах”. І все ж таки, за оцінкою співрозмовника журналістів, “Бахмут сам по собі не виправдовує величезних зусиль”, які докладають обидві сторони для його завоювання чи утримання.