Президент Туреччини Реджеп Ердоган збирається прийняти Владіміра Путіна у себе в країні. А оскільки Туреччина є членом НАТО, яке виступає на боці України у війні з Росією, це спілкування викликає багато питань.
Проте політолог-міжнародник Руслан Осипенко зауважив, що Реджеп Ердоган має багато важелів впливу на Росію, якими може вигідно для себе скористатися.
Політолог впевнений, що НАТО потрібно мати канал спілкування з Путіним для того, щоб розв’язувати певні проблеми. Водночас Туреччина проводить розумну політику.
Після економічних ударів, які Москва завдала Анкарі, – призупинення дії зернової угоди, з якої Туреччина мала зиск, та відмова Путіна надати можливість Туреччині стати газовим хабом Росії. Після цих двох ударів Туреччина викрутить з Росії все, що зможе,– зазначив Осипенко.
Ердоган навіть зможе повернути Путіна до продовження зернової угоди. Адже Росія надзвичайно залежить від декількох країн – Китаю, Ірану, Казахстану, Киргизстану, Грузії і звичайно Туреччини.
“Ці країни допомагають обходити санкції, постачати імпортні товари. Але Туреччина ще й в басейні Чорного моря є вирішальним союзником Росії, тому що контролює Босфор та Дарданелли та пропускає кораблі з вантажами, які потрібні росіянам. Якщо Анкара зупинить хоч одне судно і як слід його догляне, Росія взагалі втратить можливість перевозити вантажі Чорним морем”, – підкреслив політолог-міжнародник.
Водночас Туреччина має можливості натиснути на інші “больові точки” Росії – у Лівії, Сирії, на Кавказі, у Центральній Азії. Ситуація для Москви в цих регіонах буде залежати від того, як буде поводити себе Туреччина.
“А тому підтримка діалогу Туреччини з Росією є і на користь НАТО, і Україні”, – відзначив Руслан Осипенко.