Прорив фронту на Запорізькому напрямку та вихід на узбережжя Азовського моря стануть для Росії неймовірно важким ударом.
Вчорашній підрив моста в Мелітополі досить ясно показує, що ЗСУ готуються в найближчому майбутньому розгорнути наступ у Запорізькій області. Це виглядає логічно, оскільки місцевість зовсім не сприяє обороні, а вихід до моря дозволить ЗСУ створити велику зону поразки російських позицій, що закриває практично все узбережжя, а також поставить Крим перед загрозою переривання постачання.
Про це у своєму телеграм-каналі пише аналітик Анатолій Несміян.
Після цього вся територія Кримського півострова буде закрита радіусом поразки артилерійських систем, які є в України.
“Це поставить питання щодо перебазування Чорноморського флоту в Новоросійськ, який, м’яко кажучи, не готовий стати базою для всього флоту, хіба що як якірна стоянка”, – зазначив він.
За словами експерта, дії ЗСУ повністю аналогічні тим заходам, які проводилися при наступах у Харківській та Херсонській областях: на першому етапі удари йдуть по комунікаціях і ставлять собі за мету максимальну скруту постачання російських військ, їх фрагментацію, а також погіршення морального стану. “Мабуть, щойно морози зроблять місцевість досить прохідною для техніки, питання з наступом може перейти в практичну площину”, – наголосив він.
У свою чергу, український військовий експерт Олександр Коваленко у своєму телеграм-каналі зазначає, що пошкодження мосту в Мелітополі є новим етапом у послабленні постачання російського угруповання, це може виявитися ключовим цієї зими, адже запорізька локація, як і лівобережна Херсонщина, зазнає серйозних логістичних проблеми не так після інциденту на Кримському мосту, як після втечі РВВ з правобережної частини Херсонської області.
Наразі на запорізькій локації сконцентровано велику кількість сил та засобів, понад 21 БТГр, але вони не мають ефективної системи управління, а також забезпечення, які постійно погіршуються. При цьому ця маса військ неповноцінна, адже вони не мають прикриття артилерією.
Запорізька локація – це піхотна концентрація з непропорційно малою концентрацією артилерії та катастрофічно низьким забезпеченням БК. І все це в сумі і на тлі процесу нівелювання логістики може призвести до повної нездатності утримання фронту.
А якщо говорити про можливості РВВ утримання фронту, а точніше за їх неможливість, то очевидно його проштовхування як мінімум за Токмак до Мелітополя, а як максимум – глибше на південь.
Логістика вирішує все. І коли логістика дає збій, руйнується все, а не тільки опори та мости – підсумував аналітик.
Нагадаємо, увечері 12 грудня після вибуху на мосту між окупованими Мелітополем та Костянтинівкою рух російських окупантів було зупинено.
Міський голова Мелітополя Іван Федоров каже, що армія РФ використовувала цей міст для перевезення військової техніки та поповнення живої сили з боку Донбасу та РФ. Тепер артерію перерізано, і серед окупантів РФ починається тиха паніка.
Радник Офісу президента України Олексій Арестович каже, що підрив моста під Мелітополем є ізоляцією театру бойових дій.
“Ми не даємо їм можливості перекидати озброєння та бойову техніку вчасно. Тепер їм доведеться їхати в об’їзд, і це дуже добре, бо сучасна війна не про тонни, а про ритми”, – пояснив він.